• Narodowe Czytanie 2023

• Już po raz kolejny nasi uczniowie wraz z nauczycielami włączyli  się w akcję "Narodowe czytanie".  Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieść Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku. Jest to książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.

Uczniowie poznali twórczość poetki oraz wysłuchali fragmentów książki "Nad Niemnem".

• Partycypacja społeczna wklasie VII a i VIII a

• Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia EWSIP-u, uczniowie klasy VII a i VIII a mogli wziąć udział w warsztatach "ABC partycypacji społecznej". Warsztaty odbyły się w formie escape roomu i polegały na wykonaniu zadań, których najpierw należało odszukać w pustej sali. Było mnóstwo dobrej nauki oraz zabawy w duchu rywalizacji, ponieważ zwycięska drużyna otrzymała słodką niespodziankę.