• Świetlica szkolna „Słoneczko” jest pozalekcyjną formą działalności wychowawczo-opiekuńczej szkoły. Jej głównym celem jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości. Nasze motto brzmi „Dobrze, że Jesteś”.

Uczniowie naszej świetlicy mogą miło spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje oraz czas po lekcjach. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało!

Organizujemy zajęcia, które rozwijają zarówno zainteresowania jak i zamiłowania każdego dziecka. W świetlicy szkolnej prowadzone są różnorodne zajęcia według programów własnych:

- „Kalejdoskop uczuć i emocji”,

- „ABC dobrego wychowania – nauka grzeczności”,

-  „Tyle możemy, ile umiemy” - zastosowanie przysłów i powiedzeń w zajęciach

świetlicowych,

- „Magia chemii”,

- „Spójrz inaczej” - promowanie zachowań prospołecznych, niwelowanie agresji

(metoda ART),

- „Bez złości, mamy więcej radości” -  zajęcia socjoterapeutyczne,

- „Kim będę w przyszłości?” - zajęcia w ramach realizacji doradztwa zawodowego  (święta nietypowe, poznawanie zawodów).

Dzieci biorą udział w  ogólnopolskich programach i projektach edukacyjnych, m.in. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Zdrowo jem, więcej wiem” , „Czytanie ma moc”, „Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?”, „Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?”.

Czas w świetlicy nie jest czasem zmarnowanym. Dzieci mogą rozwijać się manualnie, muzycznie, odkrywając w sobie artystów, ruchowo oraz grając w gry planszowe - co uwielbiają. Wszystkie zajęcia kształtują w młodych ludziach zamiłowanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dzieci dużo czasu spędzają na świeżym

powietrzu. Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację

grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół

oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.

• Lista galerii