• Muzyczna przygoda w Bydgoszczy

     • Naszą muzyczną przygodę z Bydgoszczą zaczęliśmy rok temu, dzięki Panu Prodziekanowi Wydziału Edukacji Muzycznej ,Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Panu Adamowi Skrętnemu.W tym roku, zostaliśmy ponownie zaproszeni, tym razem na koncert do Filharmonii Pomorskiej "Orchestra 4 Young" pod batutą Adama Sztaby. Wspaniali młodzi artyści, zagrali i zaśpiewali różnorodne utwory muzyki rozrywkowej w aranżacji Adama Sztaby.Prawdziwa uczta dla uszu i serc.Emocje,które nam towarzyszyły,są nie do opisania.Piękna pogoda tego dnia, pozwoliła na spacery po Starówce, a popołudnie Nutki spędziły  warsztatowo, tym razem w Bydgoskim Instytucie Głosu pod czujnym okiem i uchem pana Filipa Czarneckiego.Piękne tematyczne pokoje, i smaczne jedzonko dopełniły pełni udanej wyprawy. Restauracja Katarynka, to już nasza kolejna wizyta, znów było pysznie.W Bydgoszczy się dzieje, muzycznie i nie tylko.Choć mamy daleko, to i tak będziemy dalej poznawać, zwiedzać, uczestniczyć w kolejnych muzycznych wydarzeniach.

     • Szkolny Dzień Sportu - turniej szachowy

     • Z okazji Szkolnego Dnia Sportu, w styczniu, odbył się Szkolny Turniej Szachowy, podczas którego, uczniowie uczęszczający na zajęcia szachowe, mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdobytą wiedzę. Nauczyciel prowadzący zajęcia, p.Iwona Kamecka zadbała o organizację i czuwała nad spokojnym przebiegiem gry królewskiej.Uczniowie zarówno ci młodsi jak i starsi doświadczali nowego wyzwania z ogromną radością.

     • Wieczornica z poezją Wisławy Szymborskiej

     • W pewien zimowy styczniowy wieczór, członkinie szkolnego zespołu Złota Nuta, uczniowie kochający poezję wraz z nauczycielkami p.Iwoną Kamecką, p. Urszulą Tałuć oraz p.Emilią Staniszewską spotkały się, by wspólnie delektować się piękną poezją Wisławy Szymborskiej.Przy blasku świec, gorącej czekoladzie w cudnym muzycznym i poezyjnym klimacie, wymienialiśmy się swoimi ulubionymi wierszami, śpiewaliśmy i słuchaliśmy poezji śpiewanej oraz recytacji.To był relaks dla duszy, chwila spokoju i zapomnienia, z dala od codzienności.Uczennice wraz z Paniami zadbały o poczęstunek.To nasza coroczna tradycja, którą będziemy podtrzymywać.

     • Nocka Złotej Nuty

     • Pierwsza ,,Nocka w szkole Złotej Nuty,, za nami !!!Było muzycznie, filmowo, nastrojowo, smacznie ,kreatywnie, a przede wszystkim integracyjne.Gościliśmy również  nasze kochane absolwentki, byłe członkinie zespołu.Różnica wieku między nimi, a dziewczynkami z 4 klasy nie miała żadnego znaczenia, zabawa była przednia.

     • Złota Nuta

     • Nasz szkolny zespół wokalny Złota Nuta, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i członkinie zespołu, pod okiem p.Iwony Kameckiej systematycznie i z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w cotygodniowych zajęciach.W tym roku realizujemy na zajęciach również innowację ,, Kubeczki Nuteczki,, tworząc własny akompaniament do znanych utworów.Dziewczynki, występują nie tylko podczas szkolnych wydarzeń i uroczystości, ale również w pierwszym semestrze wystąpiły na scenie Starówki podczas Świątecznych Spotkań Elblążan.Ogromne brawa dla tych, które pierwszy raz wystąpiły przed większą publicznością oraz dla tych które po raz kolejny pokazywały swój talent muzyczny.

     • Wycieczka do Malborka

     • Wspominamy zimę i wycieczkę do Malborka, w której wzięli udział chętni uczniowie z klas V -VII.Zwiedzaliśmy zamek i spacerowaliśmy w jego okolicy, było bardzo aktywnie i historycznie.To pierwsza z wycieczek cyklicznych, które postanowili w tym roku zorganizować nauczyciele wychowania fizycznego, p.Dorota Szczepańska, p. Iwona Kamecka i p. Adam Jażdżyński.O kolejnych wycieczkach turystyczno-historycznych dowiecie się już wkrótce.

     • Projekt edukacyjny w klasie 2a

     • Znacie „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”? Jeśli nie, koniecznie przeczytajcie! Klasa 2a przeczytała i zrobiła projekt edukacyjny o lekturze. Przy okazji kształtowaliśmy kompetencje miękkie takie jak: kreatywność, skuteczność w komunikacji, umiejętność pracy w grupie. Przygody pokazują jak być odważnym, jak wychodzić ze strefy komfortu. Książka sztosik!

     • Bezpieczne korzystanie z Internetu - cykl webinarów dla uczniów.

     • Uczniowie zarówno młodszych, jak i starszych klas uczestniczyli w webinarach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu zatytułowanych: "Bezpieczne relacje w sieci" oraz "Ochrona danych i wizerunku w sieci". Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat omawianych tematów oraz aktywnością podczas trwania webinarów.

     • Debata oksfordzka na języku angielskim.

     • Czy nauka języka angielskiego jest niezbędna w czasach wszechobecnych smartfonów, gdzie translator i słowniki są na wyciągnięcie ręki? Czy język angielski jest w ogóle niezbędny? Czy może tak naprawdę nie ma wpływu na życie człowieka? Z tymi wątpliwościami zmierzyli się uczniowie kl. 6a podczas debaty oksfordzkiej pod okiem nauczycielek języka angielskiego Pani Ani Kwidzińskiej i Pani Ali Kaszuby. Obie drużyny były świetnie przygotowane merytorycznie i nie zabrakło ciekawych argumentów. " Walka" była wyrównana ale ostatecznie teza o potrzebie nauki języka angielskiego zwyciężyła.

     • Międzynarodowy Dzień Pizzy

     • W ramach realizacji ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Mogę być, kim chcę”, „Europa i ja” oraz „Z kulturą mi do twarzy” w świetlicy szkolnej „Słoneczko”, odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy. Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Nie znaczy to bynajmniej, że w pozostałe dni obowiązuje abstynencja – codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. W czasie zajęć dzieci poznały historię powstania pizzy. Później oczywiście Świetliczaki czekała uczta. Panie kucharki zaserwowały pizzę o różnych smakach. Na zakończenie zajęć, dzieci tworzyły piękne prace włoskiego dania. To był smakowity dzień!

     • Lektura w pudełku

     • Zaczarowana zagroda i dzieła uczniów klasy 2a. Omawiając lekturę poznajemy Antarktydę, południowy biegun zimna. Brr

     • Urodziny Świetliczaków

     • W styczniu świętowali swoje urodziny: z klasy IIa – Valeriia, Kacper i Mykhailo oraz z klasy 3a – Kacper. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń. 

     • ZAWÓD ŻOŁNIERZ

     • W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 wzięli udział w konferencji poświęconej promocji szkolnictwa wojskowego i służby wojskowej. 

      Młodzież zapoznała się ze ścieżekami rozwoju zawodowego w armii oraz spsosbami kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.  Przy okazji uczniowie mogli zobaczyć prezentację specyfiki służby w wybranych Jednostkach Wojskowych,wchodzących w skład Sił Zbrojnych RP.

       W drodze powrotnej uczniowie spotkali niezwykłego przechodnia :)