• Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

     • W ramach współpracy z Przedszkolem nr 5 w Elblągu, gościliśmy w bibliotece szkolnej, dzieci z grupy III.  Podczas zajęć przedszkolaki poznały zasady wypożyczania zbiorów, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, oglądały zbiory biblioteczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładkę do książki.

      DZIĘKUJEMY za miłe spotkanie.

     • Być bezpiecznym w ferie zimowe

     • W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych Policjanci KMP w Elblągu dnia
      17 stycznia spotkali się z uczniami klas I-III w ramach działań pn. „Bezpieczne ferie 2024”.
      Funkcjonariusze radzili, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od nauki oraz wskazywali jakich
      miejsc należy unikać podczas korzystania z zimowych atrakcji. Stróże prawa przypomnieli
      o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowych zabaw i przestrzegali przed czyhającymi
      niebezpieczeństwami. Mundurowi przypomnieli dzieciom pozostającym w domu
      o konieczności zamykania drzwi i przestrzegali przed wpuszczaniem do środka nieznajomych
      osób. W trakcie prelekcji dzieci dowiedziały się również jak zachować się w przypadku, gdy
      dojdzie do niebezpiecznej sytuacji np. zaatakuje nas agresywny pies oraz gdzie szukać
      pomocy. Ponadto, najmłodsi utrwalili ważne numery alarmowe wykorzystywane w
      sytuacjach zagrożenia. 

     • Bezpieczne ferie zimowe

     • Czas ferii zimowych to fajna zabawa, kto bezpiecznie się bawi, w kłopoty nie wpada. W świetlicy szkolnej, pod takim hasłem odbyły się zajęcia. Rozmawialiśmy na temat, co zrobić, aby zbliżające się ferie zimowe były wesołe i bezpieczne. Dzieci podawały przykłady różnych zabaw. Świetliczaki poznały „Kodeks postępowania w czasie zimy”. Później dzieci tworzyły płatki śniegu z białych torebek.

     • Karnawał na świecie - „Weneckie maski”

     • W świetlicy szkolnej, w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, zrealizowaliśmy kolejne zadanie – „Karnawał na świecie” oraz „Weneckie maski”. W czasie zajęć Świetliczaki w oparciu o filmik edukacyjny dowiedziały się, co oznacza słowo „karnawał” oraz skąd się wzięły i jak zrobić weneckie maski. Karnawał to jedno z najbardziej kolorowych, radosnych i energetyzujących wydarzeń roku. Odbywa się w wielu krajach i ma swoje korzenie w dawnych tradycjach. Jest to wyjątkowy czas ucztowania, radości i zabawy i trwa w okresie od Święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. W tym czasie bawią się dorośli, ale nie tylko, jest to również doskonała okazja do zabawy dla dzieci. Obecnie najbardziej widowiskowe zabawy karnawałowe odbywają się w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech. W ramach zajęć artystycznych, chętne dzieci wykonały maskę karnawałową według własnej inwencji twórczej.

     • Odznaka ambasadorska

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł ambasadora programu Misja Kieszonkowe. Jest to dowód naszego zaangażowania w przekazywanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu finansów. Zajęcia przeprowadzane były w świetlicy szkolnej „Słoneczko”. Zachęcamy wszystkich Rodziców do skorzystania z materiałów dostępnych na stronie www.misjakieszonkowe.pl i budowania wśród dzieci cennych nawyków i samodzielności finansowej. Już dziś zainwestujmy w edukację finansową dzieci, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu!”

     • Uczymy się dobrych nawyków - drugie śniadanie

     • W świetlicy szkolnej , w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, zrealizowaliśmy konkursowe zadanie „Uczymy się dobrych nawyków – drugie śniadanie”. Zanim przeszliśmy do wykonania rysunku drugiego śniadania, zostało przeprowadzonych kilka zajęć na temat zbilansowanego żywienia. Dzieci dowiedziały się, że produkty spożywcze, które jemy na co dzień, możemy podzielić na pewne grupy. Dietetycy, czyli ludzie zajmujący się zdrowym odżywianiem, stworzyli 5 grup produktów, które powinniśmy uwzględniać w naszym całodziennym jadłospisie. Do tych grup zaliczamy: produkty zawierające białka, warzywa i owoce, tłuszcze, produkty zbożowe oraz nawodnienie. Zgodnie z tą zasadą tylko urozmaicona i zbilansowana codzienna dieta ( czyli zawierająca produkty ze wszystkich 5 grup) jest w stanie zapewnić optymalne spożycie wszystkich niezbędnych składników. Zasada urozmaicenia powinna odnosić się do wszystkich posiłków. Świetliczaki w grupach tworzyły „Talerz zdrowego żywienia” z wykorzystaniem ilustracji wielu produktów oraz domalowywały też według własnego pomysłu. Propozycją dla dzieci, innego urozmaiconego drugiego śniadania, było wykonanie sałatki jarzynowej. Dzieci w grupach, z ugotowanych warzyw, które obrały i pokroiły, przygotowały sałatkę. Oczywiście każdy Świetliczak miał okazję skosztować.

      Było smacznie i wesoło!

     • Noc Biologów

     • W dniu 12.01. klasa 7a, pod opieką Pani Marzeny Skoniecznej, uczestniczyła w Nocy
      Biologów zorganizowanej przez Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii. Tegoroczny temat
      przewodni to: „Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Uczniowie mogli poznać wiele
      ciekawostek na temat flory i fauny. 300 biologów z  Wydziału Biologii opowiadało o swoich
      badaniach i pasjach, odkrywali tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywali to, co
      wydawało się niewidoczne oraz wyjaśniło to, co na co dzień jest zagadką. 

     • "Mój ulubiony bohater"

     • Uczniowie świetlicy szkolnej "Słoneczko" wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater". Dzieci wykonały piękne prace. Jury w składzie wszystkich świetliczaków wyłoniło zwycięzcę - Tymona Jabłońskiego z klasy II. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

     • Druciane cuda

     • W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką”, dzieci ze świetlicy szkolnej „Słoneczko” tworzyły „druciane cuda”. Przy pomocy kolorowych drutów, inspirowani nastrojem świątecznym, Świetliczaki stworzyli prawdziwe cudeńka. Przedstawicielami sztuki kinetycznej byli: Jean Tinguely, Marcel Duchamp, Yaacov Agam oraz Alexander Calder. oraz inspirowani sztuką Jeana Tingule.

     • Dzień Życzliwości

     • Co prawda Dzień Życzliwości przypada 21 listopada, jednakże w świetlicy szkolnej „Słoneczko” taki dzień obchodzimy częściej. Życzliwość to troska o drugiego człowieka, miły gest, uśmiech, powitanie. Bycie dobrym i miłym tworzy gotowość do rozwiązywania konfliktów i osiągania porozumienia z innymi.
      Bądźmy na co dzień życzliwi.

     • Dzień Kulinarnych Mocniaków

     • W świetlicy szkolnej, w ramach łączenia pokoleń, w magicznej, świątecznej atmosferze, odbyła się akcja „Dzień Kulinarnych Mocniaków”, w której wzięli udział rodzice oraz dziadkowie i babcie. Z przygotowanych produktów, wspólnie wykonali sałatkę jarzynową oraz kolorowe kanapki, do wspólnej degustacji.
      Było smacznie i wesoło!

     • Zróbmy coś razem

     • W świetlicy szkolnej, w ramach corocznej akcji dla rodziców i dzieci, w świątecznej atmosferze odbyła się akcja „Zróbmy coś razem”. Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami wykonali ozdoby choinkowe.

     • Magia Świąt

     • Grudzień to chyba najwspanialszy miesiąc. W świetlicy szkolnej poczuliśmy taką magiczną atmosferę. Wspólnie spędzamy czas, bawimy się i tworzymy wyjątkowe elementy świąteczne: cekinowe bombki, kolorowe choinki, mikołaje itd. Każdy Świetliczak starał się jak najpiękniej wykonać ozdoby.

     • Urodziny Świetliczaków

     • W roku szkolnym 2023/2024 obchodzimy urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. W grudniu swoje święto obchodziły Lena z klasy Ia oraz Alicja z klasy II. Dziewczynki otrzymały pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!!!

     • Dzień sportu

     • Z okazji Dnia Sportu uczniowie klas I-IV mieli do pokonania specjalne tory przeszkód. Dzieci świetnie sobie z nimi radziły i miały przy tym mnóstwo zabawy. Potem część uczniów zagrała w zbijaka, a chłopcy z klas III i IV rozegrali krótki mecz piłki nożnej.

     • Debata oxfordzka w klasie 8a

     • Debata oksfordzka jest rodzajem debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Przekonać mogli się o tym uczniowie klasy 8a, którzy wzięli udział w debacie oxfordzkiej na temat "Czy droga, którą wybrała Balladyna była słuszna?". Debatowali przeciwnicy oraz obrońcy, a nad całością czuwał marszałek. Publiczność także zabierała głos. Uczniowie przekonali się, że wystąpienia publiczne, wcale nie są łatwe, szczególnie, gdy trzeba przedstawiać swoje zdanie i bronić go do końca. Zwłaszcza, gdy różni się ono od innych.

     • Pomagamy zwierzętom

     • Przed świętami przekazano dary dla zwierząt z Elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, które przynieśli uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Dzięki gorącym sercom uczniów naszej szkoły udało się zebrać znaczne ilości karmy, koce i ręczniki dla psów i kotów. Mamy nadzieję, że chociaż tym drobnym gestem sprawiliśmy zwierzakom radość.

      Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

     • Świątecznie na lodowisku

     • Uczniowie z klasy drugiej i trzeciej w dalszym ciągu doskonalą naukę jazdy na łyżwach i wychodzi im to coraz lepiej. Przed świętami zajęcia odbyły się w świątecznej atmosferze. Były kolędy i świąteczne dekoracje.
      To były super zajęcia!