• Akcje czytelnicze

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy certyfikaty za udział w dwóch akcjach rozwijających czytelnictwo: "Mistrzyni Szymborska" oraz "Jak nie czytam jak czytam". Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      Emilia Staniszewska

      Urszula Tałuć

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • W dniu dzisiejszym uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Dziękujemy za wspólny czas. Uczniom i rodzicom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji. Absolwentom sukcesów w realizacji życiowych planów oraz dobrych wspomnień.

     • Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy.

     • Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy. Z wykorzystaniem ilustracji dzieci utrwaliły sobie , jakie zasady bezpieczeństwa należy przestrzegać w czasie wakacji w różnych sytuacjach i miejscach.
      Dzieci poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z kąpielisk oraz uwrażliwienie na skutki beztroskich i nierozważnych zabaw, jak również zachowań w wodzie.

     • Certyfikaty i dyplomy

     • Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną „Słoneczko” biorą udział w wielu ogólnopolskich programach i projektach edukacyjnych, gdzie pod okiem nauczycieli świetlicy realizują różnorodne zadania. Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy certyfikaty i dyplomy za aktywny udział w programach:
      - Międzynarodowy projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”
      - Ogólnopolski Ogólnopolski program edukacyjny „Godziny Wychowawcze ze Światem”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
      - Ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas?”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny w ramach Akademii Świetlicowej „Świetliczaki na tropie … kolorów świata”
      - VII edycja programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”
      - Ogólnopolski program edukacyjny „Misje Kieszonkowe”
      - Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” i „Przerwa na czytanie”.

     • Urodziny Świetliczaków

     • Tradycją naszej świetlicy jest m.in. wspólne obchodzenie urodzin każdego Świetliczaka. W czwartek 15 czerwca 2023 r. odbyły się urodziny czerwca. Oczywiście, skoro za kilka dni mamy już wakacje, więc urodziny obchodziły także dzieci, które mają swoje urodziny podczas wakacji. Duuuużo było w tym dniu jubilatów: z klasy I – Daria, Kamil, Łukasz, Zuzia, Nadia, Tymon, Igor; z klasy II: – Błażej, Kuba, Antek, Olek oraz z klasy III – Stasiu K., Szymon R., Kacper W., Nadia, Lena, Zuzia P., Stasiu T., Kacper T. Dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, laurki oraz prezenty-niespodzianki. Dla wszystkich uczestników świetlicowych urodzin były słodkości. Na zakończenie oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

     • Podsumowanie konkursów

     • Dzieci, które lubią i chcą rysować, biorą udział w wielu organizowanych konkursach plastycznych. Potem, oczywiście, są dla uczestników dyplomy i nagrody-niespodzianki.

     • Świetlicowe zabawy

     • Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej „Słoneczko” spędzają tam dużo czasu, zarówno przed lekcjami jak i po lekcjach. Jednakże czas szybko płynie, gdyż mają do dyspozycji wiele gier, klocków, kolorowanek itp.

     • Wycieczka do ZUO

     • 16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3a, w ramach wycieczki, odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, gdzie wzięli udział w warsztatach. Głównym celem warsztatów ekologicznych było zwiększenie wśród uczniów
      poziomu ekologicznej świadomości oraz zwrócenie uwagi, jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów. Uczniowie pod okiem pani prowadzącej warsztaty podążali ekologiczną ścieżką edukacyjną, poznając losy odpadów. Celem wycieczki była edukacja ekologiczna: poznanie, jak w praktyce wygląda selektywna zbiórka odpadów, recykling i utylizacja odpadów. Uczniowie poznali miejsce, gdzie odpady komunalne zostają poddawane procesom segregacji, odzysku i składowania. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ważna jest segregacja śmieci, które w tak dużych ilościach produkujemy w codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych, W trakcie zajęć, dzieci uczyły się segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Wyjazd wzbogacił uczniów nie tylko o wiedzę z zakresu utylizacji, ale również chemii, ekologii, medycyny oraz sposobów segregowania domowych odpadów.

     • Spektakl „Piękna i Bestia”

     • W środę 14 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3a mieli niesamowitą przyjemność obejrzenia spektaklu teatralno-muzycznego pt. „Piękna i Bestia”. Przepiękna opowieść o dziewczynie imieniem Bella, która, aby uratować swojego ojca, zgodziła się zostać więźniem na zamku Bestii uczy, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać nawet zły czar. „Piękna i Bestia” zachwyciła widzów scenariuszem wiernie oddającym atmosferę klasycznej baśni, grą aktorską, barwnymi kostiumami, bajkową scenografią i przejmującą choreografią. Wszystko to sprawiło, że oglądano spektakl z zapartym tchem. Przedstawienie dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń.

     • „Mecz o wszystko”

     • 13 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3a, w ramach Akademii Wzorowej Edukacji, obejrzeli film pt. „Mecz o wszystko”. Najlepsi przyjaciele Dylan i Youssef marzą o zostaniu zawodowymi piłkarzami, jednak treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek jednego z nich. Czy Dylan wróci na boisko i sięgnie po wymarzony puchar? „Mecz o wszystko” to podnosząca na duchu historia o ograniczeniach, które mogą obudzić niezwykłą siłę. To opowieść o prawdziwej przyjaźni i nieoczekiwanym zwycięstwie, nie tylko na boisku. Wszystkim uczniom film bardzo podobał się.

     • Konkurs wokalny "Piosenka z humorem''

     • Czy 13 jest pechową liczbą? Dla członkiń zespołu Złota Nuta okazała się szczęśliwa. Dziewczynki 13 czerwca wzięły udział w miejskim konkursie wokalnym "Piosenka z humorem'', podczas którego wykonały utwór "Cups Song" w polskiej wersji, akompaniując sobie grą na kubkach. Część uczennic od wielu lat szlifuje swoje głosy i zdolności muzyczne pod okiem p.Iwony Kameckiej. Cóż to były za emocje i cudowny występ, pełen radości, treści wyrażonych nie tylko słowem, ale również gestem. Dziewczyny w 100% oddały widzowi to, o czym śpiewały, co zostało zauważone i docenione przez Jury. Nagrodzone 2 miejscem w swojej kategorii 13-18 lat, dumnie zakończyły ten rok szkolny, a niektóre z nich przygodę w zespole "Złota Nuta" (niestety). Dziękujemy za te wspólne lata Justynce, Zosi, Klaudii, Ani i Jessice. Życzymy Wam sukcesów i radości na kolejnym etapie edukacyjnym. Mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony w naszej "6" i nie tylko.  Gratulacje dla całego zespołu!

     • Międzyszkolny finałowy turniej szachowy.

     • "Szachy są kamieniem probierczym inteligencji." Johann Wolfgang Goethe

      7 czerwca uczniowie z koła szachowego Pani Iwony Kameckiej sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte przez cały rok podczas turnieju finałowego międzyszkolnego ,,Szachy w szkole". Każdy z uczniów miał możliwość zagrania w 6 rundach. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, a nowe doświadczenia, znajomości i fajna atmosfera turniejowa jeszcze bardziej zachęciły ich do dalszej nauki tej pięknej królewskiej gry. Każdy wrócił z pamiątkowym medalem oraz czapeczką, a jeden z uczniów z pucharem.

      Kacper Sułek z klasy 2 był najlepszy wśród chłopców klas 2 w Elblągu i zdobył pierwsze miejsce. Gratulacje i brawa dla wszystkich naszych uczniów biorących udział w turnieju!

     • Konkurs The Big Challenge

     • Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego online - The Big Challenge. Bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i uzyskali dobre wyniki. Każdy z nich otrzymał dyplom i upominek, a najlepsi w swojej klasie również dodatkową nagrodę. Najlepszy wynik w szkole i 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej w województwie warmińsko-mazurskim uzyskała uczennica klasy siódmej Anna Kula. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:)

     • Festyn rodzinny w SP nr 8.

     • 2 czerwca dla naszej szkolnej społeczności był dniem pełnym atrakcji i niespodzianek. Zamiast lekcji odbył się Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie pokonywali Tor Komandosa, który był nie lada wyzwaniem ,szczególnie dla tych najmłodszych. Starsi uczniowie rywalizowali, kto pokona tor z jak najlepszym wynikiem czasowym. Natomiast w piątkowe popołudnie świętowaliśmy już w dużo większym gronie - Dzień Rodziny. Więcej uczestników to i więcej atrakcji, Tor Komandosa też się powiększył i kilka dodatkowych elementów, co bardzo ucieszyło wszystkich, którzy lubią wyzwania. Były balonowe kreacje, malowanie twarzy, kącik medyczny, masaż dla chętnych, fotobudka, trampolina, konkurs kręcenia hula hop. Panie kucharki przygotowały pyszną grochówkę, chlebek ze smalcem i ogórkiem oraz pyszne kolorowe i zdrowe przekąski. O słodkie "co nieco" w tym roku zadbali nasi cudowni uczniowie wraz z rodzicami. Słodkie stoły, przygotowane przez nich, były oceniane przez Jury w konkursie kulinarnym. Poziom był bardzo wysoki i Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Główną nagrodą było wyjście dla całej klasy na warsztaty kulinarne robienia pizzy do Amore Mio. Po dłuższych obradach, zostały ogłoszone wyniki:

      1 miejsce: klasa 5,

      2 miejsce: klasa 2

      3 miejsce: klasa 7

      Wyróżnienie otrzymała klasa 6.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Za drugie miejsce uczniowie otrzymali talon na wyjście do lodziarni, za trzecie 6 z biologii, a wyróżnienie 5 z biologii. Każda rodzina,która przybyła na festyn, mogła wziąć udział w loterii, w której główną nagrodą był bon do restauracji Amore Mio. Nasz festyn, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem i każdy tu znalazł coś dla siebie. Dzięki współpracy uczniów, rodziców, nauczycieli, Pań kucharek, Pań i Panów woźnych oraz cudownych darczyńców, Festyn Rodzinny w SP 8 był zorganizowany na 6+.

      Dziękujemy raz jeszcze: Cleaner, EPGiK, Społem, Witamina, Cosinus Plus, Rudaś, Amore Mio, Dana, K2Eko, Milk, Kinga.

     • Przedszkolaki w klasie IIIa

     • 31 maja gościliśmy w naszej szkole bardzo miłych gości. Na zaproszenie uczniów klasy IIIa oraz ich wychowawcy Bożeny Knapik, przyszły z wizytą dzieci z Przedszkola nr 5 w Elblągu. Odbyły się zajęcia i zabawy, którymi przedszkolaki były bardzo zaciekawione i chętnie brały w nich udział. Szkoła podobała się dzieciom z przedszkola, a zwłaszcza pomoce dydaktyczne, które miały okazję poznać w czasie zabawy. Przedszkolaki stwierdziły, że chętnie przyjdą we wrześniu do naszej szkoły już jako uczniowie.

     • Zawody wrotkarskie

     • 6 czerwca 2023 roku odbyły się XXXVII Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Zawody wrotkarskie klas I-IV. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie klas I-III: z klasy I – Daria i Inez, z klasy II – Daria L., Mark i Zahar oraz z klasy III – Kaja, Lena Oskar, Kacper T. i Szymon S. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach z podziałem na dziewcząt i chłopców ( I i II klasa oraz III i IV klasa). Wyścigi na czas zostały rozegrane na dystansach 144m i 300m. Dodatkowo nasi reprezentanci szkoły wzięli udział w sztafecie na 1000 m. W kategorii chłopców klas I i II Mark z klasy IIa zajął I miejsce.
      Wszystkim gratulujemy udziału w Zawodach.

     • Urodziny Świetliczaków

     • Tradycją naszej świetlicy jest obchodzenie urodzin miesiąca. W maju urodziny obchodzili: Zosia i Inez z klasy I, z klasy II – Lena oraz Martyna i Paulina z klasy III. Oczywiście dla wszystkich był czekoladkowy tort. Dla solenizantów były niespodzianki, dyplomy i laurki.