• Świąteczne spotkania klas V-VIII

     • Święta to magiczny czas. Dlatego ostatni dzień przed przerwą świąteczną postanowiliśmy spędzić w sposób szczególny. Klasy V-VIII brały udział w konkursie "Jaka to melodia?". Następnie odbyło się pakowanie prezentów oraz świąteczne kalambury. Nie mogło również zabraknąć wspólnego kolędowania. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

     • Szkolna nocka

     • Klasa szósta rozpoczęła niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia! W piątek 16 grudnia spotkaliśmy się na świątecznej nocce w szkole. W specjalny klimat wprowadziła wspólna kolacja, smaczna pizza otworzyła nas na ciekawe rozmowy i koleżeńskie wspominki. Potem przybył Mikołaj z prezentami Okazało się, że wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, bo paczki były wspaniałe! Kolejnym punktem klasowych, nocnych przygód, były świąteczne pierniczki. Szóstoklasiści wykazali się niezwykłym talentem w ozdabianiu bożonarodzeniowych łakoci. W trakcie klasowej, świątecznej nocki nie zabrakło zabaw, śpiewania kolęd oraz filmu. Na filmowy seans wybraliśmy oczywiście najnowszą wersję "Opowieści wigilijnej"

      W doborowym towarzystwie klasowym noc mijała bardzo szybko. Najwytrwalsi prowadzili świąteczne rozmowy aż do rana... To był magiczny czas

     • Gry i inne atrakcje zimowo-świąteczne dla najmłodszych w bibliotece szkolnej

     • W grudniu, w czasie przerw, uczniowie klas młodszych mogą spędzić swój czas na atrakcyjnych zabawach zimowo-świątecznych, które zostały przygotowane specjalnie dla nich. Dużą popularnością cieszy się gra planszowa, w której uczniowie wybierają wylosowaną kartę i odgadują świąteczne quizy. Duże zainteresowanie wzbudzają wśród najmłodszych zadania logiczne dotyczące kończenia sekwencji, spostrzegawczości, opowiadania historyjki obrazkowej oraz zimowa gra „Ja mam.., kto ma..”. Podczas tego czasu chętni uczniowie słuchają świątecznych, krótkich opowiadań, które czytają im starsi koledzy i koleżanki.

     • Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

     • Uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach ,,Moje emocje są OK!" W czasie spotkania dzieci rozpoznawały i nazywały swoje emocje i uczucia oraz przedstawiały je w różnorodnych artystycznych formach wyrazu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na pewno wybierzemy się jeszcze na kolejne zajęcia w bibliotece.

     • Andrzejki w klasie IIa

     • Uczniowie klasy II a w szkole nie tylko uczą się, ale również bawią. W ostatni dzień listopada zorganizowano klasowe andrzejki. Były różne wróżby i wspólna zabawa. Rodzice przygotowali pyszne słodkości. Tak się bawią drugoklasiści.

     • Akcja „Zróbmy coś razem”

     • „Zróbmy coś razem” – pod takim hasłem w świetlicy szkolnej, 6 grudnia, odbyła się wspólna akcja dzieci z klas I-III z rodzicami lub najbliższymi członkami rodziny. Wspólnie ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby świąteczne, które mogli zabrać ze sobą, na pamiątkę wspólnie spędzonego przedświątecznego czasu. Był to wspaniale spędzony czas w świątecznej atmosferze.

     • Zajęcia warsztatowe w Bibliotece Młodego Czytelnika „Bulaj”

     • Dnia 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli wraz z paniami Joanną Strach i Dorotą Szczepańską w zajęciach warsztatowych dotyczących ekologii, segregacji śmieci. Warsztaty poprowadził pan Mateusz Paradowski. Zajęcia odbywają się co miesiąc i organizowane są w ramach programu „Ocalić Świat”.

     • Wieczornica Patriotyczna

     • 25 listopada w godzinach popoludniowo - wieczornych w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna, w której wzięli udział członkowie zespołu Złota Nuta oraz klasa 6a. Muzyczne spotkanie dopełnił blask świec i czekolada na gorąco. Była Rota, Flaga, Wolność...ale nie zabrakło również tego dnia poezji śpiewanej oraz pięknej recytacji w wykonaniu Jessici Klimko. A że za parę dni kolejne święto, to klasa 6a postanowiła tego samego wieczoru upamiętnić spotkanie andrzejkowymi wróżbami, z których chętnie każdy skorzystał. Na koniec, wszyscy aktywnie ruszyli do Just Dance. Zabawa była przednia a nad wszystkim czuwały panie Ula Tałuć i Iwona Kamecka

     • Wielcy malarze

     • Dzieci ze świetlicy szkolnej „Słoneczko” wykonały kolejne zadanie z międzynarodowego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”, było to zadanie z modułu niebieskiego – Europa. Dzieci poznały sylwetki 4 słynnych malarzy i ich dzieła. Byli to Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Edward Munch i Vincent van Gogh. Obejrzeli przykłady obrazów ich autorstwa. Następnie sami wcielili się w rolę artystów malarzy i wykonali reprodukcje wybranych przez siebie obrazów.

     • Jesienny konkurs z języka angielskiego dla klas III

     • 28 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kaja Górka, Martyna Dorożko, Majka Kruszewska i Lena Kudlik wzięły udział w jesiennym konkursie z języka angielskiego dla klas 3 organizowanym przez szkołę nr 11 w Elblągu. 

      Dziewczyny przedstawiły pracę plastyczną "My scarecrow" - "Mój strach na wróble" i omówiły ją po angielsku oraz wzięły udział w szeregu trudnych konkurencji ze znajomości tego języka. Wykazały się dużą wiedzą i fantastycznie reprezentowały swoją klasę oraz całą szkołę!

     • SZLACHETNA PACZKA!

     • Nasza Szkoła włączyła się w Akcję charytatywną, jaką jest Szlachetna Paczka.

      Pod opieką mamy panią Krystynę. Przedstawiamy jej krótką historię oraz potrzeby.

      Pani Krystyna jest osobą samotną, schorowaną. Choruje od dziecka na chorobę neurologiczną, powodującą bardzo uciążliwe migreny i zawroty głowy. Ma także zakrzepicę, dnę moczanową, poważnie choruje na nerki, przez co często trafia do szpitala. Grożą jej dializy. Brak jej odporności, co powoduje ciągle i ciężkie infekcje. Od lat cierpi na depresję, która nasiliła się po śmierci jej męża. Choć bardzo chciałaby pracować, jej stan zdrowia nie pozwala na razie na to. Jest na rencie rodzinnej. Czuje się samotna. Życie nie szczędziło ciosów pani Krystynie. Gdy na świat przyszła jej córka, mąż nagle zmarł. Wówczas po raz pierwszy pojawiła się depresja. Po kilku latach pani Krystyna ponownie wyszła za mąż. Jej stan zdrowia ustabilizował się. Największe ciosy nastąpiły jednak po 2018 roku. W przeciągu dwóch lat straciła trzy kochane i bliskie sobie osoby: rodziców i drugiego męża. Była bardzo związana z rodzicami, byli jej oparciem, przyjaciółmi i wspomagali finansowo. Śmierć męża była szokiem dla kobiety. Ponownie popadła w głęboką depresję. Stanu zdrowia nie poprawiała trudna sytuacja finansowa. Często nie jest w stanie wykupić wszystkich leków. Miesięczne przychody pani Krystyny wynoszą 1 828 zł. Po odliczeniu kosztów życia, w kwocie 1515 zł, zostaje jej miesięcznie 313 zł. Pani Krystyna jest wdzięczna za swoją rodzinę, męża i córkę. Jest uzdolniona manualnie, bardzo lubi robótki ręczne, szycie, robienie ozdób. Największym wsparciem dla pani Krystyny jest jej córka. Nie może jednak wesprzeć jej finansowo, ponieważ sama boryka się z trudnościami finansowymi. Pani Krystyna chciałaby być zdrowsza i czuć się lepiej, pracować, aby godniej żyć. Leczy się psychiatrycznie, aby poprawić swój stan zdrowia. Pomimo wszystko uśmiecha się i pracuje nad sobą. Potrzeby naszej pani Krystyny to:  artykuły spożywcze, środki czystości, odzież zimowa tj. buty, kurtka... ,suszarka do włosów, bon do fryzjera, lodówka.

      Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

      Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 8.