• Podręczniki-informacja

     • Szanowni Państwo!

      Przypominam, że szkoła ma obowiązek zapewnić uczniom bezpłatny dostęp do podręczników i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć z zakresu kształcenia ogólnego.

      Prawo do bezpłatnego dostępu nie obejmuje jedynie podręczników i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do nieobowiązkowych zajęć takich jak religia/etyka, wychowanie do życia w rodzinie, drugi język obcy, itp.

      W związku z tym poniżej przesyłam wykaz podręczników do religii:

      Klasa I: "Poznaję Boży świat"

      Klasa II: "Odkrywam królestwo Boże"

      Klasa III: "Poznaję Jezusa" (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

      Klasa IV: zeszyt w kratkę

      Klasa V: "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy" (podręcznik)

      Klasa VI: "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" (podręcznik)

      Klasa VII: "Szczęśliwi, którzy czynią dobro" (podręcznik)

      Klasa VIII: zeszyt w kratkę

     • Karta rowerowa na koniec wakacji

     • W związku z dużym zainteresowaniem poprzednią inicjatywą Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu jeszcze w te wakacje dzieci i młodzież będą mogły zdobyć uprawnienia do poruszania się rowerem oraz hulajnogą elektryczną po drogach publicznych.

      Zachęcamy do skorzystania z możliwości uczestniczenia w kursie zakończonym egzaminem na kartę rowerową. Kurs odbędzie się w dniach 24 – 26 sierpnia 2022 r. w godz. 10:00 – 14:00.

      Obowiązujące przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.  

      - Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Na koniec trzeciego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub Dyrektora Szkoły Podstawowej do której uczęszcza dziecko.

      Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 55 233 40 50 w. 1 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.

       

      nadkom. Krzysztof Nowacki

      oficer prasowy KMP w Elblągu