• Festyn Rodzinny

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Tegoroczny szkolny Festyn Rodzinny zostanie połączony z obchodami Dnia Sąsiada organizowanymi przez Dom Sąsiedzki Pod Cisem. Zapraszamy 20 maja (piątek) w godzinach 17:00 - 18:30 na teren Domu Sąsiedzkiego (ul. Stawidłowa 3).

Wstęp na festyn mają tylko uczniowie pod opieką rodziny.

Czekają na Was liczne atrakcje w postaci gier i zabaw rekreacyjno-sportowych, słodki poczęstunek, grochówka i wiele innych niespodzianek.

Do zobaczenia!

• RAJD ROWEROWY DO WIKROWA

• Dnia 07.05.2022 roku uczniowie klas VIII wzięli udział w wycieczce rowerowej do Wikrowa, w ramach koła turystyki pieszej i rowerowej. Celem wyjazdu było zachęcenie uczniów do uprawiania turystyki rowerowej i poznania uroków oraz historii Elbląga i jego okolic.

Podczas wyjazdu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie poruszania się w ruchu drogowym oraz o zasadach udzielenia pierwszej pomocy. W Wikrowie uczestnicy wycieczki odwiedzili cmentarz mennonicki, miejsce spoczynku dawnych mieszkańców Żuław pochodzących z Niderlandów.

Pogoda i humory dopisywały. Mamy nadzieję , że w przyszłości będziemy częściej uczestniczyć w takich wyprawach rowerowych.

• Pasowanie na czytelnika.

• W dniu 6 V 22r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów kl. I a na czytelnika biblioteki. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, poznali księgozbiór podręczny, zasady zachowania się w bibliotece oraz pracę bibliotekarza. Na zakończenie zajęć uczniowie wypożyczyli książeczki, oraz otrzymali na pamiątkę kolorową zakładkę do książki.

• Dzień Książki i Szekspira w bibliotece

• Dnia 29 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Dnia Szekspira. Całość zorganizowali uczniowie klasy 6a. Dla klas młodszych przygotowali stoisko z babeczkami, stoisko z quizami, kolorowankami. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko na którym uczniowie robili zakładki do swoich książek. Uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą twórczości Szekspira- rozwiązywali test z kodami QR, korzystali z gry online. Mieli również możliwość sprawdzić swoją wiedzę ze znajomosci popularnych książek,rozwiązując krzyżówki. Impreza szkolna cieszyła się dużym zainteresowaniem naszej społeczności uczniowskiej. Opiekę nad nią sprawowały panie: Joanna Strach i Izabela Peplau

• Podsumowanie konkursu ekologicznego  „EKOLUDEK”
          • Podsumowanie konkursu ekologicznego „EKOLUDEK”

• Głównym celem konkursu było propagowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży, w szczególności do selektywnej zbiórki odpadów stałych i odzysku surowców wtórnych.

Kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat, rozwijanie aktywności twórczej oraz ochrona środowiska naturalnego.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali i dostarczyli prace na szkolny konkurs ekologiczny.

Wasze pomysły były wspaniałe i oryginalne.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

• I miejsce – Karolina Żygadło, klasa IV a
            • II miejsce – Artur Wdowczyk, klasa IV a
            • III miejsce – Anna Kula klasa, VI a

Dbajmy wspólnie o środowisko!

• Wycieczka do Gdańska

• W dniu 26.04 uczniowie klasy IVa wybrali się na wycieczkę do Gdańska, podczas której odbyli pasjonującą podróż dookoła świata w Hevelianum, wspięli się na Górę Gradową oraz  poznali najciekawsze zabytki miasta.