Uczniowie klasy trzeciej z wychowawczynią Alą Piotrowicz- Chont uczestniczyli w praktycznych warsztatach edukacji ekologicznej. Warsztaty zostały zorganizowane przez Departament Ochrony Środowiska wraz z Biblioteką Młodego Czytelnika BULAJ. Pod koniec września dzieci brały udział w zajęciach ,,Cebula cebuli nierówna”, gdzie poznały rodzaje cebul i różne odmiany kwiatów cebulowych. Na początku października odbyły się kolejne warsztaty ,,Sadzenie cebul w ogrodzie Biblioteki Elbląskiej”. W czasie tych warsztatów dzieci sadziły cebule kwiatowe. Wiosną, przyszłego roku , kiedy posadzone rośliny zaczną kwitnienie dzieci zobaczą
,,Ukwiecony ogród”. Tymczasem muszą zadbać o cebulki, które posadziły w doniczkach i z których zimą wyrośnie szczypiorek.
Warsztaty edukacji ekologicznej dla klasy III
- 14
Projekt edukacyjny "Mogę być kim chcę"
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej Słoneczko biorą udział w projekcie edukacyjnym "Mogę być kim chcę". Ostatnio razem z Panem Tabletką poznawały zawód farmaceuty. Na kolejnych zajęciach dowiedziały się czym jest wolontariat i PAH.
Jesień
Uczniowie klas 1-3 doskonale wiedzą, która pora roku jest najbardziej kolorowa. Dzieci przygotowały piękne jesienne prace, które oglądać można na holu szkolnym.
Opiekunki MSU
Doradztwo zawodowe
Na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 zmierzyli się z "Pożeraczem czasu" i zastanawiali się, jak racjonalne gospodarować czasem w ciągu dnia. Uczniowie klas 8 musieli zaproponować zawód m.in. dla śpiochów, moli książkowych czy rannych ptaszków. Obie klasy doskonale poradziły sobie z zadaniami.
2
Urodziny
W piątek swoje 7 urodziny obchodziła Zuzia z klasy 1a. Słodki poczęstunek przygotowała dla koleżanek i kolegów ze świetlicy szkolnej. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały Sto lat i złożyły Zuzi najlepsze życzenia
Wycieczka II i III klasy
Uczniowie klasy II a i III a, wraz z wychowawczyniami Joanną Malec i Alą Piotrowicz-Chont na początku września wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Kozia Farma w Złotnej. Po przybyciu gospodyni zaprowadziła dzieci na łąkę, gdzie pasło się stado kóz. Tam opowiedziała o życiu i zwyczajach tych zwierząt. Następnie był czas na głaskanie kóz i ich dokarmianie trawką. Można się było również do nich przytulić. Później dzieci mogły zobaczyć jak wykonywane są różne wyroby z koziego mleka. Następnie uczestniczyły w warsztatach serowarskich i degustowały różne rodzaje serów. Po zajęciach, dzieci zakupiły te sery, które smakowały im najbardziej. Na koniec wszyscy bawili się przy ognisku i zajadali pysznymi kiełbaskami.
Pełni wrażeń wrócili do Elbląga.6
„Mogę być, kim chcę”
Świetlica szkolna „Słoneczko” w ramach realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mogę być, kim chcę” zrealizowała zadanie 5 – „Salon Urody”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Urody – dzieci: malowały paznokcie wycięte z kartonu, robiły make-up „na niby” oraz poddawały się zabiegom pielęgnacyjnym z wykorzystaniem owoców i warzyw itp. Oczywiście niezbędnymi atrybutami były m.in. lustra i pędzelki. Zabawy bardzo podobały się dzieciom.
11
Z wizytą Straży Miejskiej
Do świetlicy szkolnej Słoneczko , w ramach profilaktyki społecznej zawitała Straż Miejska. Dzieci zapoznały się z zakresem zadań służb ratunkowych, przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się pieszego po drodze oraz rozmawiały o odpowiedzialnym zachowaniu w czasie drogi do szkoły. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał niespodziankę.
Polskie Państwo Podziemne
- 84 lata temu w Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – pierwsza organizacja niepodległościowa, która miała podjąć walkę podczas okupacji. Pod elbląskim pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego uczczono rocznicę tamtych wydarzeń. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym wydarzeniu.
„Zabawa sztuką”
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką” zrealizowały zadanie nr 9. Świetliczaki stworzyły „Pole kwiatów” według założeń Herve Tulleta. Wykonywały zadanie słuchając poleceń i zamieniając się miejscami. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom.
1
„W skarbcu Polski”
Świetlica szkolna „Słoneczko” rozpoczęła wyprawę w poszukiwaniu skarbów. Dzieci poznały mapę Polski z podziałem na regiony etnograficzne i wskazały region, który będziemy poznawać - Warmię i Mazury. Świetliczaki poznały symbole naszego regionu - herb, flagę i pieczęć województwa warmińsko- mazurskiego oraz wysłuchały hymnu Warmii- „O Warmio moja miła". Każde dziecko kredkami wykonało poznany herb.
„Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację”
Świetlica szkolna „Słoneczko” w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu rozpoczęła realizację zadań w ramach projektu edukacyjnego „Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację”. Dzieci wiedzą już, co oznacza słowo „integracja”. Stworzyliśmy z własnych rąk „słoneczkową integrację”.
Wyjście do biblioteki
7 września uczniowie klasy III odwiedzili Bibliotekę Młodego Czytelnika Bulaj. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po bibliotece. Pokazała jakie działy się tam znajdują. Oglądaliśmy ciekawe książki, pięknie i ciekawie wydane. Było również wspólne czytanie. Pani opowiedziała jakie zajęcia są prowadzone w bibliotece dla dzieci i młodzieży. Zobaczyliśmy salę konferencyjną, kinową oraz podziemia biblioteki. Obejrzeliśmy również piękny ogród znajdujący się przy bibliotece. W czasie tej wizyty, wielu uczniów wyraziło chęć zapisania się do tej biblioteki..
3
Ogólnopolski projekt edukacyjny „Świetliczaki na tropie … przysłów”
Świetlica szkolna „Słoneczko” w roku szkolnym 2023/2024 będzie realizowała zadania w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie … przysłów”.
Celem projektu jest:
* wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;
* uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
* rozwijanie zdolności manualnych dzieci;
* poszerzenie przez uczniów znajomości przysłów.
„Szkoły Pełne Talentów 2023”
Szanowni Rodzice !
Po raz drugi chcę zaprosić Państwa do wyjątkowego projektu - Szkoły Pełne Talentów.
Celem akcji jest wspieranie uczniów w odkrywaniu i rozwijaniu swoich pasji oraz zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Akcja, która rozpoczęła się 1.09.2023r. a zakończy się 19.11.2023r., polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz naszej szkoły.
Zdobycie Talenciaków jest bardzo proste: -za każde wydane 50 zł w sklepach Lidl (w tym min. 1 owoc lub warzywo) kasjer wyda 1 „Talenciaka”. Zebrane Talenciaki należy przekazać szkole w formie fizycznej (wychowawcy lub do świetlicy szkolnej) lub elektronicznie (skanując kod QR smartfonem i przypisanie go naszej szkole na stronie www.lidl.pl/szkoly.).
Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę.Mając ogromny szacunek do Państwa codziennej pracy, wysyłamy moc najlepszych życzeń na nadchodzący rok szkolny i gorąco namawiamy do wspólnego działania.
Jolanta Gołębiowska - koordynator projektu
„Godziny wychowawcze ze światem”
Świetlica szkolna „Słoneczko” przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Celem realizacji zadań będzie nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. W związku z tym na zajęciach dzieci poznają takie wartości jak: solidarność, szacunek, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Po skończonym programie, uczniowie i uczennice poczują się bardziej odpowiedzialne za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”
W roku szkolnym 2023/2024 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i Ja”. Projekt zakłada, iż uczniowie zdobędą nowe doświadczenia i rozwiną zainteresowania dotyczące Europy. Od września do maja uczniowie będą wykonywać zadania dotyczące wybranego kraju – Włoch. Poznają: symbole narodowe, legendy i bajki włoskie, stworzą słownik obrazkowy, ciekawe miejsca i zabytki, włoską kuchnię, zabawy włoskich dzieci, muzykę włoską.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Mogę być , kim chcę”
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko”, w bieżącym roku szkolnym, będą brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mogę być, kim chcę”. Celem projektu edukacyjnego jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat wykonywania pracy w różnych zawodach. W wyniku zajęć dydaktycznych dzieci poznają zasady pracy, zakres czynności wybranych zawodów, niezbędne wyposażenie i urządzenia podczas wykonywania poszczególnych zadań, ale przede wszystkim będą miały możliwość rozbudzenia w sobie pasji, zainteresowań, predyspozycji oraz odkryją swoje mocne i słabe strony. Dzieci rozwiną w sobie gotowość do uczestniczenia w różnych sytuacjach i umiejętność reagowania na nie, porozumiewania się, argumentowania, słuchania innych oraz zadawania pytań. Poprzez zajęcia i zadania zaplanowane w projekcie dzieci zobaczą, że zawód to nie tylko praca wykonywana dla pieniędzy, ale również dla rozwijania pasji i zamiłowania.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”
W roku szkolnym 2023/2024 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej będą brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Projekt odnosi się do świata sztuki, w kontekście sztuk plastycznych tj. malarstwo, rzeźba, architektura, rysunek, fotografia, ceramika, wzornictwo itd. Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci? Nie, pod warunkiem, że się nią bawimy. Wykonując eksperymenty i doświadczenia dzieci rozwiną sprawność motoryczną oraz naturalną potrzebę poznawania świata. Celem głównym projektu jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”
Świetlica szkolna „Słoneczko” przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Projekt trwa do czerwca 2024 r.
Celem projektu jest
* wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
* wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
* formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób;
* rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką;
* ukierunkowanie ucznia ku wartościom;
* kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych - kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku.
* zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie.
* współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz szkoły.
Realizacja zadań będzie odbywała się w ramach czterech modułów:
Moduł I - W krainie Muz.
Moduł II - Tu jest moje miejsce.
Moduł III - Kocham, lubię, szanuję.
Moduł IV - Kultury świata.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie