Aktualności

          • 🌿 Wyróżnienie dla naszej szkoły w konkursie ekologicznym!

          • 21 kwietnia odbyło się podsumowanie XXX edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych” 2025/2026, zorganizowanego przez Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

            Celem konkursu było rozbudzenie aktywności ekologicznej oraz pomoc w kształtowaniu postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

            Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 500 zł

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i aktywny udział w zbiórce odpadów!

          • Kosmiczna Przygoda w świetlicy „Słoneczko”

          • W świetlicy „Słoneczko” obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Kosmosu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały ciekawostki o kosmosie, planetach oraz podróżach kosmicznych. Nie zabrakło również muzycznych atrakcji – uczestnicy śpiewali piosenki związane z tematyką kosmiczną.

            Podczas zajęć dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, rysując mazakami na foliowych koszulkach. Następnie, przy użyciu świateł z papierowych statków kosmicznych, podglądały na nich kosmos, co dostarczyło wszystkim wielu emocji i radości.

            To był dzień pełen uśmiechu, kreatywności i wspaniałej zabawy!

          • II Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” Województwa Warmińskiego - Mazurskiego 2026

          • Dzisiaj odbył się II Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” Województwa Warmińskiego - Mazurskiego 2026 pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pana Marcina Kuchcińskiego.

            W turnieju zagrało 248 zawodników z 20 szkół podstawowych z naszego województwa.

            Naszą szkołę wspaniale reprezentowało aż 19 uczniów klas 1-3, którzy uczestniczyli w zajęciach szachowych przez cały rok szkolny. Wykazali się oni wspaniałą postawą i pełną zaangażowania grą przez cały turniej.

            Uczeń klasy 1a Artem Guba okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej!!

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

          • Warsztaty plastyczne w klasie 1a

          • Uczniowie klasy 1A podczas zajęć z artystą plastykiem B. Kilińskim wykonali wyjątkową pracę grupową pt. „Elbląskie kamienice”.

            Praca powstała z okazji 780-lecia Elbląga i była okazją do poznania piękna oraz historii naszego miasta. Kreatywność, współpraca i zaangażowanie uczniów zaowocowały barwną i niezwykle ciekawą kompozycją.

            Gratulujemy młodym artystom! 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Staszica w Elblągu
      • 55 625 85 21
      • ul. Szańcowa 2
        82-300 Elbląg
        Poland
      • Osoba odpowiedzialna za kontakty z ECUW dostępna jest w godzinach 8:00-15:00.
    • Logowanie