• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Konkurs logopedyczno- plastyczny

      Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny "Jedno słowo - znaczeń wiele".

      Konkurs został rozstrzygnięty, chociaż obrady jury były burzliwe Wszystkie prace były przemyślane, starannie wykonane i piękne!

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, osobom wyróżnionym i pozostałym uczestnikom.

     • Turniej tenisa stołowego

      Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w MiędzyszkolnymTurnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentacji naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych,które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wElblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku orazpostawy fair play podczas rywalizacji sportowej.Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych, które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku oraz postawy fair play podczas rywalizacji sportowej.

     • Czyściochowa Akademia

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w zajęciach w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowa Akademia”. W czasie zajęć dzieci przyswajają wiadomości z zakresu higieny, stawiając na naukę przez zabawę. Akademia obejmuje 6 obszarów dotyczących higieny u dzieci: higieny jamy ustnej, higieny nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry. W każdy obszar tematyczny dzieci zostają wprowadzeni edukacyjnym filmem prezentującym ciekawy eksperyment. Zajęcia nie tylko pobudzają wyobraźnie, lecz także zachęcają do aktywnego udziału. Świetliczaki wzięły udział w turnieju higienicznym, dzięki któremu lepiej zapamiętały wiadomości dotyczące zasad higienicznych. Mieli okazję ćwiczyć logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz refleks. Turniej pomógł w integracji oraz wzmocnił więzi między dziećmi. Na zak

     • Urodziny Świetliczaków

      W marcu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Antosia K. i Alan M., z klasy IIa – Natalia L. oraz z klasy IIIa – Martyna P. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • Sportowe talenty w ósemce

      Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

      Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

     • Konkurs logopedyczny

      W piątek ogłoszono wyniki szkolnych konkursów logopedycznych.

      "Rysujemy głoski"

      I miejsce KAMIL S. kl.2

      II miejsce LENA S. kl.1

      III miejsce LENA W. kl.1

      "Gabinet logopedy"

      I miejsce DARIA H. kl.2

      II miejsce LENA S. kl.1

      III miejsce GABRIEL B. kl.1

      Wszystkie prace konkursowe były bardzo ładne, pomysłowe i staranne, więc gratulacje należą się każdemu uczestnikowi!

     • Świetliczaki na tropie … przysłów

      W świetlicy szkolnej, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…przysłów”, zrealizowaliśmy kolejne przysłowia: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, „Kłamstwo ma krótkie nóżki”, „Co dwie głowy, to nie jedna” „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby być silnym i zdrowym oraz zdobyły wiedzę na temat zdrowego stylu odżywiania się. Uczniowie dowiedzieli się, że prędzej lub później każde mijanie się z prawdą zostanie zdemaskowane, wyjdzie na jaw i że kłamiąc, niewiele się osiągnie. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że dopiero w trudnych momentach życiowych możemy się przekonać, kto jest naszym prawdziwym przyjacielem, a kto nie. Faktycznie, przysłowia są mądrością narodów.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej realizowały zadania w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Wzięły udział w pięciu zajęciach, podczas których Świetliczaki wykazały się całą masą świetlnych pomysłów i mądrych sposobów na to, jak być bezpiecznymi w szkole, w domu, na drodze, w internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Można z całą pewnością powiedzieć, że tak jak prawdziwi SUPERBOHATEROWIE Świetliczaki dysponują już pięcioma supermocami: OSTROŻNOŚCIŚIĄ, UWAŻNOŚCIĄ, CZUJNOŚCIĄ, EMPATIĄ I ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
      Będą już teraz używać ich na co dzień, ćwiczyć je i będą w gotowości, aby w razie potrzeby ich użyć. Bo kto wie, kiedy mogą się przydać. Sprawdzianem zdobytych umiejętności był udział chętnych dzieci w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Za udział w programie, otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający udział w XV edycji „Akademii Bezpie

     • Wiosna tuż, tuż...

      W świetlicy szkolnej nie możemy się już doczekać wiosny i wypatrujemy jej oznak. Uczniowie klas I-III podczas wiosennej "burzy mózgów" stworzyli mapy myśli, dotyczące wiosny. Teraz to już na pewno wiosna do nas zawita!

     • Urodziny Świetliczaków

      W lutym świętowali swoje urodziny: z klasy Ia - Liliana R., Alan W., Maksym A. i Maksym L. oraz z klasy IIa – Inez. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent- niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • Europejski Dzień Logopedy

      6 marca, jak co roku, obchodziliśmy święto wszystkich logopedów. W naszej szkole jest to też dzień urodzin pomocnika pani logopedy, węża Sebastiana. Pani Agnieszka Zagulska-Narwojsz odwiedziła, z pluszowym przyjacielem wszystkich dzieci, klasy I-III. Opowiadała o tym, czym zajmuje się logopeda oraz dlaczego mowa jest taka ważna. Sebastian przygotował dla uczniów słodką niespodziankę i zachęcał do udziału w konkursach logopedycznych.

     • ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - twórcze zabawy

      Na zajęciach logopedycznych, w czasie pracy nad rozwojem umiejętności posługiwania się mową opowieściową, uczniowie mają okazję do twórczych działań. Kierowana zabawa kolorowym ryżem to element autorskiego programu logopedy pani Agnieszki Zagulskiej-Narwojsz. Ćwiczenia te wykorzystywane są również na zajęciach rewalidacyjnych i sprawiają dzieciom ( i nauczycielom ) dużą radość! :)))

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę