Z wizytą Straży Miejskiej
Uczniowie klas I- III spotkali się z paniami ze Straży Miejskiej.
Panie opowiedziały dzieciom co należy robić, żeby być EKO.
Pokazały jak prawidłowo segregować śmieci i jak długo rozkładają się niektóre wyrzucone produkty. Na koniec spotkania każdy uczestnik musiał wrzucić do odpowiednich pojemników ilustracje różnych przedmiotów.
Andrzejki w klasie III a
W ostatni dzień listopada uczniowie klasy III a zorganizowali klasowe andrzejki. W czasie wspólnej zabawy dzieci mogły degustować słodkości przygotowane przez rodziców oraz andrzejkowe wróżby, w których każdy chętnie brał udział.
Wszyscy bawili się super !
4
ŚNIADANIE DAJE MOC
Po raz kolejny uczniowie klasy III a zorganizowali akcję Śniadanie daje moc.
W jej zorganizowaniu pomogły mamy, które przygotowały wszystkie składniki do samodzielnego zrobienia przez dzieci zdrowych kanapek. Mamy przygotowały pyszne kakao i rozgrzewającą herbatkę. Trzecioklasiści przygotowali również kanapki, którymi poczęstowano pracowników i uczniów naszej szkoły. Wszyscy mogli sprawdzić jak działają ich zmysły; smaku, zapachu i węchu.
Przedstawienie teatralne "Baśnie Andersena"
Klasa Ia wybrała się 1.12 do teatru na przedstawienie "Baśnie Andersena". Mogliśmy obejrzeć 3 baśnie: "Świniopas", "Nowe szaty cesarza" oraz "Brzydkie kaczątko" - wszystkie z mądrym przesłaniem. Pierwszakom bardzo podobało się przedstawienie - zwłaszcza piosenki, które podrywały wszystkich z foteli.
SPOTKANIE Z PANIĄ MAJOR
Wychowawczyni klasy III a zaprosiła do szkoły Panią major Wiolettę Wdowczyk.
Pani major opowiedziała trzecioklasistom o swojej służbie w wojsku i na czym ona polega. Pokazała jak wyposażony jest plecak każdego żołnierza. Dzieci dowiedziały się co to jest i do czego służy: menażka, furażerka, mapnik, hełmofon i pałatka.
Nie ma dzieci, są ludzie
W świetlicy szkolnej „Słoneczko”, w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, zrealizowaliśmy kolejne zadanie „Nie ma dzieci, są ludzie”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, w dniu 20.11.2023r., mówiliśmy o prawach dzieci na świecie. Są państwa, gdzie te prawa są łamane i dzieciom dzieje się krzywda. W oparciu o filmiki edukacyjne, Świetliczaki zapoznały się z Konwencją Praw Dziecka oraz poznały sylwetkę Janusza Korczaka.
Świetliczaki na tropie … przysłów
W świetlicy szkolnej, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…przysłów”, zrealizowaliśmy dwa przysłowia: „Wybierać się jak sójka za morze” oraz „Czuć się jak ryba wodzie”. Dzieci dowiedziały się kim był Jan Brzechwa oraz gdzie wybrała się sójka z jego wiersza. Na zakończenie zajęć Świetliczaki przystąpiły do konkursu plastycznego. W czasie zajęć stworzyliśmy Świetlicową Kuźnię Talentów, gdzie okazało się, że każdy jest w czymś mistrzem.
Urodziny Świetliczaków
W roku szkolnym 2023/2024 obchodzimy urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. W listopadzie swoje święto obchodzili: z klasy Ia – Alicja, Anastazja, Hania, Amelia, Gabryś; z klasy IIa –Patrycja i Zuzanna; z klasy IIIa - Laila, Daria, Dominik i Zahar oraz Matylda z klasy Va. Każdy jubilat otrzymał pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!!!
Poznajemy włoskie słowa
W każdym kraju ludzie porozumiewają się w innym języku. W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i Ja” dzieci w świetlicy szkolnej poznały: powitanie, pożegnanie i zwroty grzecznościowe oraz nazwy wielu rzeczy, przedmiotów i zabawek w języku włoskim. Następnie Świetliczaki tworzyły słowniczek obrazkowy podpisując w języku włoskim.
Dialekty języka polskiego – gwara mazurska
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „W skarbcu Polski” zrealizowały kolejne zadanie, zdobyły skarb nr 3 – dialekty języka polskiego. Dawniej na ziemiach polskich funkcjonowały dialekty języka polskiego, czyli regionalne jego odmiany. Gwara mazurska zaliczana jest do dialektu mazowieckiego. W zależności od tego, w której części Mazur mieszkamy, gwara może się różnić. W ich obrębie można wyróżnić dwa zespoły gwarowe – mazurski zachodni i mazurski wschodni. Oczywiście nie była to czysta polszczyzna, a swego rodzaju gwara, pełna naleciałości z języka niemieckiego – mowa mazurska. Typowe jest dla tego dialektu tzw. mazurzenie, Polega ono na wymawianiu zamiast spółgłosek dziąsłowych cz, sz, ż, dż głosek zębowych: c, s, z, dz. Na przykład: „czepek” jako „cepek”. W czasie zajęć dzieci stworzyły słowniczek obrazkowy, gdzie podpisyw
Strój warmiński
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „W skarbcu Polski”, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały kolejne zadanie nr 8 – strój regionalny. Jak Polska długa i szeroka mieni się różnorodnością barw w strojach ludowych. Jednym z najbardziej charakterystycznych przejawów kultury ludowej jest strój. Warmiński strój ludowy zaniknął już pod koniec wieku XIX, na skutek ówczesnych przeobrażeń historycznych i ekonomicznych na tym terenie. Warmiacy nosili strój prosty, kolorowy, dostosowany do dnia powszedniego i świątecznego.
Najważniejszymi cechami stroju kobiecego były koszule szyte z białego, lnianego płótna. Przód miały rozcięty i zapinany na guziki, rękawy marszczone wykończone mankietem, kołnierzyk niewielki, wykładany. Typowym elementem kobiecego stroju warmińskiego były czepce, zwane twardą mycką lub galonkiem, z pięknie haftowanymi złotymi l
Bajkowy świat
W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację” dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały pierwsze zadanie „Bajkowy świat – tworzymy własne postacie”. Wszystkie Świetliczaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły bajkowe postacie.
Konkurs na komiks w języku angielskim "My first funny autumn day"
Uczniowie klas IV i VI wzięli udział w konkursie na komiks w języku angielskim. Ich zadaniem było wymyśleć zabawną historię związaną z pierwszym dniem jesieni. Wszystkie prace były bardzo interesujące i kolorowe. W klasie IV pierwszą nagrodę zdobyła Katherine Gescholowitz, a w VI Adrianna Gesek. Gratulujemy!
Zdrowe koktajle w klasie III
Uczniowie klasy IIIa wiedzą, że produkty mleczne są bardzo zdrowe, bo zawierają wapń i witaminę D, które odpowiadają za prawidłowy rozwój kości, zębów, mięśni i za odporność. Dlatego trzecioklasiści chętnie spożywają wszystkie produkty mleczne. Propozycją dla tych, którzy nie lubią naturalnych przetworów jest zrobienie koktajlu owocowego. My zrobiliśmy koktajl truskawkowy, który degustowali również pracownicy szkoły.
Było pysznie!
Zdrowo jem, więcej wiem!
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w XIV edycji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej
Warsztaty plastyczne w 2a
Na warsztatach plastycznych stworzyliśmy abstrakcję za pomocą różnych linii, które wybierała za nas ….. kostka. Kolejne, inspirujące doświadczenie. Bawiliśmy się świetnie!
3
Projekt o Fryderyku Chopinie
Klasa 2a pracowała nad projektem w domu i w szkole. Zgłębialiśmy wiadomości o naszym Wielkim Rodaku, a efekty naszej pracy możecie podziwiać na holu I piętra.
2
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 10 listopada 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w elbląskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po mszy św. w intencji Ojczyzny przemaszerował wraz z innymi uczestnikami uroczystości pod Pomnik Twórców Niepodległości. Tam został odegrany hymn państwowy Rzeczpospolitej Polskiej, następnie miały miejsce przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci i salwa honorowa oraz składanie kwiatów. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Mariola Myślińska.
"Wywalczona, Niepodległa!"
10 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy "Wywalczona, Niepodległa". Uczniowie klas I-VII sprawdzali swoją wiedzę historyczną związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, układali puzzle, prezentowali piosenki patriotyczne, a także przy pomocy klasy VIII a - tańczyli poloneza. Całość uświetniła obecność naszej absolwentki Jessiki Klimko, która wyrecytowała piękny wiersz o tematyce patriotycznej.Uroczystość przygotowała klasa VIII a pod opieką p. M.Myślińskiej oraz E.Staniszewskiej.
Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny ,,Mój przyjaciel - PIES”
W ramach obchodów Dnia Kundelka w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I- III pod hasłem: ,Mój przyjaciel - PIES”. Dzieci wykonały bardzo ciekawe i oryginalne prace, które przedstawiały ich pupilów lub pieski, o których marzą. Jury miało trudny wybór.
Wyłoniono następujących laureatów:
Godziny dzwonków
Niedziela 08.12.2024Kalendarz
brak danych