Strona główna
Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w klasie VIIa i VIIIa
Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klasy VIIa i VIIIa, prowadzone przez funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Wydziału ds. Przeciwdziałania Przestępczości Nieletnich. Tematyka spotkania dotyczyła szeroko pojętej przemocy rówieśniczej, niepożądanych zachowań w środowisku szkolnym i poza nim, a także konsekwencji prawnych wynikającychz naruszenia norm społecznych i przepisów prawa przez osoby nieletnie. Uczniowie zostali zapoznani także z odpowiedzialnością karną nieletnich. Celem spotkania było podniesienie świadomości młodzieży w zakresie odpowiedzialności za własne zachowanie oraz promowanie postaw zgodnych z zasadami współżycia społecznego
Warsztaty pierwszej pomocy dla uczniów klasy IV oraz V
19 maja uczniowie klasy IVa oraz Va uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy. Młodzież dowiedziała się jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia i wezwać pomoc. Zajęcia pozwoliły na praktyczne ćwiczenia, takie jak opatrywanie ran, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz reagowanie w sytuacji zakrztuszenia. Dziękujemy pani Alicji Pielak oraz 43.Batalionowi Obrony Pogranicza w Braniewie za cenną lekcję i poświęcony czas.
Warsztaty w ZUO.
Klasa 3a wzięła udział w warsztatach w ZUO Elbląg. Utrwaliliśmy wiadomości o segregacji odpadów, zwiedziliśmy Zakład oraz wykonaliśmy grzechotki z rolki papieru.
22
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK – PODSUMOWANIE KONKURSU WEWNĄTRZSZKOLNEGO ROK SZKOLNY 2024/2025
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania proekologiczne, organizując międzyklasowy konkurs zbiórki plastikowych nakrętek. Celem akcji było nie tylko promowanie recyklingu i ochrony środowiska, ale także wspieranie działań charytatywnych.
Wspólnym wysiłkiem uczniów, rodziców i nauczycieli zebrano aż 268 kg plastikowych nakrętek!
Największe zaangażowanie wykazały następujące klasy:
Dzień Ziemi w klasach młodszych.
Dzieci z klasy pierwszej i trzeciej obchodziły Dzień Ziemi. Podczas zajęć uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego. Na początku obejrzeli film pt. „Pomóżcie mi!
Dzień Ziemi oczami planety – Mali odkrywcy”, a następnie rozkodowali ilustracje. Rozmawiali o tym, co zanieczyszcza i niszczy naszą planetę, a także uczyli się, jak o nią dbać i ją chronić. Utrwalili pojęcia takie jak segregacja odpadów i recykling.
,,Dzień Ziemi” z małpką Iwoną
W ramach projektu „Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną” na świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowano kolejne zadanie. Na początku zajęć dzieci wysłuchały wiersza, z którego dowiedziały się, że dla dobra naszej planety warto oszczędzać prąd i wodę, segregować śmieci, robić przemyślane zakupy oraz dbać o rośliny i zwierzęta. Następnie uczniowie wykonali karty pracy, a potem stworzyli ciekawe, kolorowe prace plastyczne. Zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów i uświadomiły im, że każdy z nas ma wpływ na stan środowiska. Kształtowały także postawy odpowiedzialności oraz szacunku wobec przyrody. Były nie tylko źródłem wiedzy ekologicznej, ale również okazją do rozwijania kreatywności i proekologicznych postaw wśród najmłodszych.
Mali ogrodnicy w akcji!
Uczniowie klas I- III ze świetlicy szkolnej ,,Słoneczko” podczas zajęć przyrodniczych przeprowadzili doświadczenie związane z rozwojem roślin. Wysiali owies i rzeżuchę, a następnie obserwowali ich wzrost. Dzieci samodzielnie ustaliły, jakie warunki muszą być spełnione, aby rośliny mogły prawidłowo rosnąć – m.in. dostęp do światła, wody i odpowiedniej temperatury. Dzięki codziennym obserwacjom uczniowie mogli przekonać się, jak rośliny zmieniają się z dnia na dzień. Zajęcia rozbudziły ciekawość, odpowiedzialność i chęć dbania o przyrodę.
Ziarno wiedzy kiełkuje z doświadczenia!
TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM
25.04.2025 roku uczniowie klasy 7 a, Błażej Cupiał, Wiktor Reptowski oraz Maiia Lichsheva
uczestniczyli w Finale Miejskim Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu
Drogowym. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów w
ruchu drogowym, zasad poruszania się po drogach oraz umiejętność udzielania pierwszej
pomocy. Należy mieć nadzieję, że uczniowie naszej szkoły poprzez udział w turnieju nabyli
wiedzę i umiejętności, które pozwolą im w bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu
drogowym.
NPRCz 2.0 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasza szkolna biblioteka została zakwalifikowana do objęcia wsparciem finansowym w ramach priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, który jest programem uchwalonym przez Radę Ministrów. Kwota wsparcia finansowego wynosi 4 000 zł. Całkowity koszt realizowanego w szkole projektu to 5 000 zł.
Gimnastyka buzi i języka! Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny
Rozwiązany został Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny, organizowany z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, przez panią Agnieszkę Zagulską-Narwojsz.
W kategorii klas 0-I
I miejsce Adrianna SP 19
II miejsce Róża SP 18
III miejsce Fabian SP 1
W kategorii klas II-III
I miejsce Rozalia SP 1
Akademia Dobrej Energii Junior
Świetlica szkolna „Słoneczko” uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Dobrej Energii Junior”. W czasie zajęć dzieci poznają jak troszczyć się o zdrową głowę, zdrowe ciało i zdrowe relacje. Program podzielony jest na trzy etapy:
- Tydzień ze zdrową głową - rozpoznawanie i nazywanie emocji, techniki panowania nad złością i radzenie sobie ze stresem, wpływ samopoczucia na naukę, bezpieczna szkoła i dom, uważność a zdolności zapamiętywania;
- Tydzień ze zdrowym ciałem - znaczenie aktywności fizycznej i ruchu, zdrowa dieta, wpływ czystego powietrza oraz przebywania na zewnątrz, światło dzienne a nasze zdrowie, rozwój fizyczny oraz samopoczucie;
- Tydzień z rozwojem umiejętności - umiejętności komunikacyjne, aktywne słuchanie, umiejętności cyfrowe oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu, umiejętności społeczne, koncentracja i uważność, co zrobić, aby być szczęśliw
Świetlicowy Festiwal Piosenki i Konkurs Recytatorski
Pierwszy dzień wiosny w świetlicy szkolnej „Słoneczko” był przepełniony wieloma wydarzeniami i atrakcjami. Tego dnia odbył się Festiwal Piosenki oraz Konkurs Recytatorski. Dzieci do udziału w konkursach przygotowywały się już wcześniej. Tego dnia, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Jury konkursów miało problem, które występy były najlepsze. Decyzją komisji wszystkie dzieci zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Każdy uczestnik konkursów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody-niespodzianki. Tego dnia również dzieci miały przygotować stroje, aby przywitać wiosnę w szczególny sposób. Oczywiście każdy Świetliczak w tym dniu otrzymał pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również piosenek i zabaw wiosennych.
Zabawa sztuką - „Geometryczny pejzaż”
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką” wykonali marcowe zadanie inspirowane twórczością Paula Klee. Oprócz świetnej zabawy była to również doskonała okazja do utrwalania figur oraz posługiwania się przyborami geometrycznymi.
Zabawa sztuką - karty ruchowe
W świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką” , dzieci wykonały kolejne zadanie projektowe – „Karty ruchowe”. Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci? Nie, pod warunkiem, że się nią bawimy. Zadaniem dzieci, wzorując się na dziełach amerykańskiego artysty Keitha Haringa, było stworzenie z własnych postaci różnych prac. Każdy wie, że ruch to zdrowie, ale oprócz tego było wiele zabawy i radości
Zabawa sztuką
W świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką”, Świetliczaki wykonały kolejne zadanie projektowe – „Idący człowiek”. Zadaniem dzieci, wzorując się na rzeźbach Alberto Giacometti, było stworzenie własnej rzeźby przy pomocy drucików kreatywnych i folii spożywczej. Było wiele radości przy realizacji zadania. Było dużo zabawy. Prawda, że powstały piękne rzeźby?
Kwiecień miesiącem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.
Kwiecień to miesiąc solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Klasa 3a już wie, że autyzm to inne odbieranie świata. Wykonaliśmy plakat, który był zwieńczeniem naszych dzisiejszych rozważań. Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!
Eksperymenty z prądem w klasie 3a.
Wiemy już, jak zbudować obwód elektryczny. Nauka poprzez doświadczenia
19
Elbląska wywiadówka dla rodziców uczniów klas ósmych
Zachęcamy rodziców uczniów klas ósmych do udziału w wydarzeniu.
Rekolekcje Wielkopostne
Prosimy zapoznać się z programem Rekolekcji Wielkopostnych.
Cyberlekcja: Moja bezpieczna sieć
Klasa IIIa wzięła udział w cyberlekcji pod tytułem "Moja bezpieczna sieć". Uczniowie wykazali się dużą aktywnością i wiedzą z zakresu bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu.
Godziny dzwonków
Wtorek 20.05.2025Kalendarz
- brak danych