• Sprzątanie lasu

• Nowa galeria Sprzątanie lasu została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 19 marca Eko Odkrywcy z IVa pod opieką wychowawczyni Marzeny Skoniecznej, włączyli się do akcji – Bażantarnia w Twoich rękach – Sprzątanie lasu. Mając świadomość jak niekorzystny wpływ na naszą planetę mają śmieci postanowiliśmy zadbać o to, żeby ten piękny zakątek leśny na nowo odzyskał swój czysty wygląd.

Akcja sprzątania połączona została z utrwaleniem wiedzy zdobytej podczas lekcji przyrody. Uczniowie rozpoznawali i nazywali rodzaje krajobrazów, które mijali oraz różnorodne formy ukształtowania terenu. Nie lada wyzwaniem była przeprawa przez rzekę po kamieniach oraz samodzielne ustawienie i rozpalenie ogniska. To był dobry, pożyteczny dzień.

• Bieg pamięci „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

• 30 uczniów naszej szkoły pod opieką Pana Tomasza Mizerskiego wzięło udział w biegu pamięci „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Bieg został zorganizowany przez Fundację Wolność i Demokracja oraz  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu. Rywalizacja  odbywała się na dystansie 1963 metrów. To data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka - „Lalka”. Na starcie zjawiło się 30  uczestników, którzy pokonali trasę wyznaczoną wokół hali sportowej naszej szkoły.

Po zakończonym biegu uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród dla zwycięzców.

1. Laura Witkowska

2. Karolina Żygadło

3. Zuzanna Nowakowska

4. Adrianna Gesek

5. Oliwa Szkutnik

6  Wiera Muszyńska

1. Aleksander Tocha

2. Jakub Goryszewski

3. Igor Zajdziński

4. Artur Wdowczyk

1. Lena Onuchowska

1. Jerzy Krupski

2. Gabriel Czerski

3. Jakub Mieczkowski

Wszyscy uczestnicy biegu pamięci o Żołnierzach Wyklętych zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.