• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
          • Europejski Dzień Logopedy

            6 marca, jak co roku, obchodziliśmy święto wszystkich logopedów. W naszej szkole jest to też dzień urodzin pomocnika pani logopedy, węża Sebastiana. Pani Agnieszka Zagulska-Narwojsz odwiedziła, z pluszowym przyjacielem wszystkich dzieci, klasy I-III. Opowiadała o tym, czym zajmuje się logopeda oraz dlaczego mowa jest taka ważna. Sebastian przygotował dla uczniów słodką niespodziankę i zachęcał do udziału w konkursach logopedycznych.

          • ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - twórcze zabawy

            Na zajęciach logopedycznych, w czasie pracy nad rozwojem umiejętności posługiwania się mową opowieściową, uczniowie mają okazję do twórczych działań. Kierowana zabawa kolorowym ryżem to element autorskiego programu logopedy pani Agnieszki Zagulskiej-Narwojsz. Ćwiczenia te wykorzystywane są również na zajęciach rewalidacyjnych i sprawiają dzieciom ( i nauczycielom ) dużą radość! :)))

          • DZIEŃ NUMERU 112

            W ramach ogólnopolskiego projektu "Mogę być, kim chcę!" dzieci w świetlicy szkolnej przypomniały sobie numer, pod który zgłaszać trzeba niebezpieczne sytuacje. Omówiony został sposób, w jaki należy zgłaszać różnego rodzaju wypadki i co należy podać w czasie rozmowy z operatorem numeru 112.

          • Uczniowie ósemki na zawodach lekkoatletycznych


            W lutym 2024 roku uczniowie klas VI I VIII reprezentowali naszą szkołę w XXXVII Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce indywidualnej halowej. Zawody sportowe odbyły się na obiektach sportowych Zespołu Szkół i Placówek Sportowych z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Elblągu. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Nowakowska, Veronika Lysenko, Błażej Cupiał, Aleksander Tocha, Alan Klimko (klasa VIa)
            Kinakh Liia, Emilia Mucha, Gabriel Czerski, Piotr Zaturski (klasa VIIIa).

          • Muzyczna przygoda w Bydgoszczy

            Naszą muzyczną przygodę z Bydgoszczą zaczęliśmy rok temu, dzięki Panu Prodziekanowi Wydziału Edukacji Muzycznej ,Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Panu Adamowi Skrętnemu.W tym roku, zostaliśmy ponownie zaproszeni, tym razem na koncert do Filharmonii Pomorskiej "Orchestra 4 Young" pod batutą Adama Sztaby. Wspaniali młodzi artyści, zagrali i zaśpiewali różnorodne utwory muzyki rozrywkowej w aranżacji Adama Sztaby.Prawdziwa uczta dla uszu i serc.Emocje,które nam towarzyszyły,są nie do opisania.Piękna pogoda tego dnia, pozwoliła na spacery po Starówce, a popołudnie Nutki spędziły warsztatowo, tym razem w Bydgoskim Instytucie Głosu pod czujnym okiem i uchem pana Filipa Czarneckiego.Piękne tematyczne pokoje, i smaczne jedzonko dopełniły pełni udanej wyprawy. Restauracja Katarynka, to już nasza kolejna wizyta, znów było pysznie.W Bydgoszczy się dzieje, muzycznie i nie tylko.Choć mamy daleko,

          • Szkolny Dzień Sportu - turniej szachowy

            Z okazji Szkolnego Dnia Sportu, w styczniu, odbył się Szkolny Turniej Szachowy, podczas którego, uczniowie uczęszczający na zajęcia szachowe, mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdobytą wiedzę. Nauczyciel prowadzący zajęcia, p.Iwona Kamecka zadbała o organizację i czuwała nad spokojnym przebiegiem gry królewskiej.Uczniowie zarówno ci młodsi jak i starsi doświadczali nowego wyzwania z ogromną radością.

          • Wieczornica z poezją Wisławy Szymborskiej

            W pewien zimowy styczniowy wieczór, członkinie szkolnego zespołu Złota Nuta, uczniowie kochający poezję wraz z nauczycielkami p.Iwoną Kamecką, p. Urszulą Tałuć oraz p.Emilią Staniszewską spotkały się, by wspólnie delektować się piękną poezją Wisławy Szymborskiej.Przy blasku świec, gorącej czekoladzie w cudnym muzycznym i poezyjnym klimacie, wymienialiśmy się swoimi ulubionymi wierszami, śpiewaliśmy i słuchaliśmy poezji śpiewanej oraz recytacji.To był relaks dla duszy, chwila spokoju i zapomnienia, z dala od codzienności.Uczennice wraz z Paniami zadbały o poczęstunek.To nasza coroczna tradycja, którą będziemy podtrzymywać.

          • Nocka Złotej Nuty

            Pierwsza ,,Nocka w szkole Złotej Nuty,, za nami !!!Było muzycznie, filmowo, nastrojowo, smacznie ,kreatywnie, a przede wszystkim integracyjne.Gościliśmy również nasze kochane absolwentki, byłe członkinie zespołu.Różnica wieku między nimi, a dziewczynkami z 4 klasy nie miała żadnego znaczenia, zabawa była przednia.

          • Złota Nuta

            Nasz szkolny zespół wokalny Złota Nuta, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i członkinie zespołu, pod okiem p.Iwony Kameckiej systematycznie i z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w cotygodniowych zajęciach.W tym roku realizujemy na zajęciach również innowację ,, Kubeczki Nuteczki,, tworząc własny akompaniament do znanych utworów.Dziewczynki, występują nie tylko podczas szkolnych wydarzeń i uroczystości, ale również w pierwszym semestrze wystąpiły na scenie Starówki podczas Świątecznych Spotkań Elblążan.Ogromne brawa dla tych, które pierwszy raz wystąpiły przed większą publicznością oraz dla tych które po raz kolejny pokazywały swój talent muzyczny.

          • Wycieczka do Malborka

            Wspominamy zimę i wycieczkę do Malborka, w której wzięli udział chętni uczniowie z klas V -VII.Zwiedzaliśmy zamek i spacerowaliśmy w jego okolicy, było bardzo aktywnie i historycznie.To pierwsza z wycieczek cyklicznych, które postanowili w tym roku zorganizować nauczyciele wychowania fizycznego, p.Dorota Szczepańska, p. Iwona Kamecka i p. Adam Jażdżyński.O kolejnych wycieczkach turystyczno-historycznych dowiecie się już wkrótce.

          • Projekt edukacyjny w klasie 2a

            Znacie „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”? Jeśli nie, koniecznie przeczytajcie! Klasa 2a przeczytała i zrobiła projekt edukacyjny o lekturze. Przy okazji kształtowaliśmy kompetencje miękkie takie jak: kreatywność, skuteczność w komunikacji, umiejętność pracy w grupie. Przygody pokazują jak być odważnym, jak wychodzić ze strefy komfortu. Książka sztosik!

          • Debata oksfordzka na języku angielskim.

            Czy nauka języka angielskiego jest niezbędna w czasach wszechobecnych smartfonów, gdzie translator i słowniki są na wyciągnięcie ręki? Czy język angielski jest w ogóle niezbędny? Czy może tak naprawdę nie ma wpływu na życie człowieka? Z tymi wątpliwościami zmierzyli się uczniowie kl. 6a podczas debaty oksfordzkiej pod okiem nauczycielek języka angielskiego Pani Ani Kwidzińskiej i Pani Ali Kaszuby. Obie drużyny były świetnie przygotowane merytorycznie i nie zabrakło ciekawych argumentów. " Walka" była wyrównana ale ostatecznie teza o potrzebie nauki języka angielskiego zwyciężyła.

          • Międzynarodowy Dzień Pizzy

            W ramach realizacji ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Mogę być, kim chcę”, „Europa i ja” oraz „Z kulturą mi do twarzy” w świetlicy szkolnej „Słoneczko”, odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy. Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Nie znaczy to bynajmniej, że w pozostałe dni obowiązuje abstynencja – codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. W czasie zajęć dzieci poznały historię powstania pizzy. Później oczywiście Świetliczaki czekała uczta. Panie kucharki zaserwowały pizzę o różnych smakach. Na zakończenie zajęć, dzieci tworzyły piękne prace włoskiego dania. To był smakowity dzień!

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Warto zajrzeć

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Poznaj Polskę