Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu   Click to listen highlighted text! Welcome to Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu Powered By GSpeech

Dnia 7. 10. 2019 r. uczniowie klasy I A i II A wraz z wychowawczyniami Joanną Malec, Alą Piotrowicz- Chont i nauczycielem wspomagającym Dorotą Szczepańską byli na w wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym ,,Osada Bajanówka". W gospodarstwie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, w czasie których wysłuchały „Legendy o Strażniku Wałowym z Koźlin”, następnie lepiły wały przeciwpowodziowe i sprawdzały, czy zostały dobrze wykonane. Po krótkiej przerwie uczniowie przystąpili do przygotowywania konfitur z jabłek z przydomowego sadu. Obierali i kroili owoce, które gospodyni przesmażała. W czasie pracy dzieci rozmawiały o wartościach odżywczych jabłek. Następnie dzieci mogły posmakować konfitur z kanapkami, które własnoręcznie przygotowały, popijając kompotem, oczywiście z jabłek. Po pracy dzieci bawiły się na świeżym powietrzu. Na koniec pobytu każdy uczeń otrzymał słoik konfitur. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Zmieniamy się dla Was!

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Tymczasem zapraszamy na szkolnego Facebook'a