foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSCF2809strW piątkowe popołudnie 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz pierwszy w zajęciach NORDING WALKING. Podczas zajęć organizowanych przez Szkolne Koło Turystyki Pieszej i Rowerowej młodzi sportowcy zostali zapoznani z techniką

chodzenia z kijkami nordic walking. Spotkanie zostało zakończone pieszą wycieczką z kijkami w terenie. Uczestnicy szkolenia zgodnie uznali, że taka forma spędzania czasu wolnego jest bardzo atrakcyjna.

NORDICC WALKING to połączenie marszu fitness z techniką odpychania się od podłoża za pomocą kijków, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia podczas energetycznego spaceru.

Jest uprawiana na świeżym powietrzu, w kontakcie z naturą, przez cały rok i w dowolnym terenie, co czyni go idealnym treningiem prozdrowotnym dla każdego, bez konieczności poszukiwania centrów fitness i siłowni.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do kolejnych spotkań z NORDIC WALKING. Więcej informacji o zajęciach z kijkami można uzyskać u nauczyciela wychowania fizycznego Adama Jażdżyńskiego.

Do zobaczenia na najbliższym spotkaniu turystyki rowerowej i pieszej !!!!

Nasze certyfikaty

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr