• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
          • Konkurs logopedyczny

            W piątek ogłoszono wyniki szkolnych konkursów logopedycznych.

            "Rysujemy głoski"

            I miejsce KAMIL S. kl.2

            II miejsce LENA S. kl.1

            III miejsce LENA W. kl.1

            "Gabinet logopedy"

            I miejsce DARIA H. kl.2

            II miejsce LENA S. kl.1

            III miejsce GABRIEL B. kl.1

            Wszystkie prace konkursowe były bardzo ładne, pomysłowe i staranne, więc gratulacje należą się każdemu uczestnikowi!

          • Świetliczaki na tropie … przysłów

            W świetlicy szkolnej, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…przysłów”, zrealizowaliśmy kolejne przysłowia: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, „Kłamstwo ma krótkie nóżki”, „Co dwie głowy, to nie jedna” „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby być silnym i zdrowym oraz zdobyły wiedzę na temat zdrowego stylu odżywiania się. Uczniowie dowiedzieli się, że prędzej lub później każde mijanie się z prawdą zostanie zdemaskowane, wyjdzie na jaw i że kłamiąc, niewiele się osiągnie. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że dopiero w trudnych momentach życiowych możemy się przekonać, kto jest naszym prawdziwym przyjacielem, a kto nie. Faktycznie, przysłowia są mądrością narodów.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

            Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej realizowały zadania w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Wzięły udział w pięciu zajęciach, podczas których Świetliczaki wykazały się całą masą świetlnych pomysłów i mądrych sposobów na to, jak być bezpiecznymi w szkole, w domu, na drodze, w internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Można z całą pewnością powiedzieć, że tak jak prawdziwi SUPERBOHATEROWIE Świetliczaki dysponują już pięcioma supermocami: OSTROŻNOŚCIŚIĄ, UWAŻNOŚCIĄ, CZUJNOŚCIĄ, EMPATIĄ I ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
            Będą już teraz używać ich na co dzień, ćwiczyć je i będą w gotowości, aby w razie potrzeby ich użyć. Bo kto wie, kiedy mogą się przydać. Sprawdzianem zdobytych umiejętności był udział chętnych dzieci w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Za udział w programie, otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający udział w XV edycji „Akademii Bezpie

          • Wiosna tuż, tuż...

            W świetlicy szkolnej nie możemy się już doczekać wiosny i wypatrujemy jej oznak. Uczniowie klas I-III podczas wiosennej "burzy mózgów" stworzyli mapy myśli, dotyczące wiosny. Teraz to już na pewno wiosna do nas zawita!

          • Urodziny Świetliczaków

            W lutym świętowali swoje urodziny: z klasy Ia - Liliana R., Alan W., Maksym A. i Maksym L. oraz z klasy IIa – Inez. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent- niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

          • Europejski Dzień Logopedy

            6 marca, jak co roku, obchodziliśmy święto wszystkich logopedów. W naszej szkole jest to też dzień urodzin pomocnika pani logopedy, węża Sebastiana. Pani Agnieszka Zagulska-Narwojsz odwiedziła, z pluszowym przyjacielem wszystkich dzieci, klasy I-III. Opowiadała o tym, czym zajmuje się logopeda oraz dlaczego mowa jest taka ważna. Sebastian przygotował dla uczniów słodką niespodziankę i zachęcał do udziału w konkursach logopedycznych.

          • ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - twórcze zabawy

            Na zajęciach logopedycznych, w czasie pracy nad rozwojem umiejętności posługiwania się mową opowieściową, uczniowie mają okazję do twórczych działań. Kierowana zabawa kolorowym ryżem to element autorskiego programu logopedy pani Agnieszki Zagulskiej-Narwojsz. Ćwiczenia te wykorzystywane są również na zajęciach rewalidacyjnych i sprawiają dzieciom ( i nauczycielom ) dużą radość! :)))

          • DZIEŃ NUMERU 112

            W ramach ogólnopolskiego projektu "Mogę być, kim chcę!" dzieci w świetlicy szkolnej przypomniały sobie numer, pod który zgłaszać trzeba niebezpieczne sytuacje. Omówiony został sposób, w jaki należy zgłaszać różnego rodzaju wypadki i co należy podać w czasie rozmowy z operatorem numeru 112.

          • Uczniowie ósemki na zawodach lekkoatletycznych


            W lutym 2024 roku uczniowie klas VI I VIII reprezentowali naszą szkołę w XXXVII Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce indywidualnej halowej. Zawody sportowe odbyły się na obiektach sportowych Zespołu Szkół i Placówek Sportowych z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Elblągu. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Nowakowska, Veronika Lysenko, Błażej Cupiał, Aleksander Tocha, Alan Klimko (klasa VIa)
            Kinakh Liia, Emilia Mucha, Gabriel Czerski, Piotr Zaturski (klasa VIIIa).

          • Muzyczna przygoda w Bydgoszczy

            Naszą muzyczną przygodę z Bydgoszczą zaczęliśmy rok temu, dzięki Panu Prodziekanowi Wydziału Edukacji Muzycznej ,Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Panu Adamowi Skrętnemu.W tym roku, zostaliśmy ponownie zaproszeni, tym razem na koncert do Filharmonii Pomorskiej "Orchestra 4 Young" pod batutą Adama Sztaby. Wspaniali młodzi artyści, zagrali i zaśpiewali różnorodne utwory muzyki rozrywkowej w aranżacji Adama Sztaby.Prawdziwa uczta dla uszu i serc.Emocje,które nam towarzyszyły,są nie do opisania.Piękna pogoda tego dnia, pozwoliła na spacery po Starówce, a popołudnie Nutki spędziły warsztatowo, tym razem w Bydgoskim Instytucie Głosu pod czujnym okiem i uchem pana Filipa Czarneckiego.Piękne tematyczne pokoje, i smaczne jedzonko dopełniły pełni udanej wyprawy. Restauracja Katarynka, to już nasza kolejna wizyta, znów było pysznie.W Bydgoszczy się dzieje, muzycznie i nie tylko.Choć mamy daleko,

          • Szkolny Dzień Sportu - turniej szachowy

            Z okazji Szkolnego Dnia Sportu, w styczniu, odbył się Szkolny Turniej Szachowy, podczas którego, uczniowie uczęszczający na zajęcia szachowe, mogli sprawdzić swoje umiejętności i zdobytą wiedzę. Nauczyciel prowadzący zajęcia, p.Iwona Kamecka zadbała o organizację i czuwała nad spokojnym przebiegiem gry królewskiej.Uczniowie zarówno ci młodsi jak i starsi doświadczali nowego wyzwania z ogromną radością.

          • Wieczornica z poezją Wisławy Szymborskiej

            W pewien zimowy styczniowy wieczór, członkinie szkolnego zespołu Złota Nuta, uczniowie kochający poezję wraz z nauczycielkami p.Iwoną Kamecką, p. Urszulą Tałuć oraz p.Emilią Staniszewską spotkały się, by wspólnie delektować się piękną poezją Wisławy Szymborskiej.Przy blasku świec, gorącej czekoladzie w cudnym muzycznym i poezyjnym klimacie, wymienialiśmy się swoimi ulubionymi wierszami, śpiewaliśmy i słuchaliśmy poezji śpiewanej oraz recytacji.To był relaks dla duszy, chwila spokoju i zapomnienia, z dala od codzienności.Uczennice wraz z Paniami zadbały o poczęstunek.To nasza coroczna tradycja, którą będziemy podtrzymywać.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Piątek 29.03.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Warto zajrzeć

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Poznaj Polskę