Ostatnią sobotę listopada nasi uczniowie spędzili bardzo aktywnie, uczestnicząc w Świątecznej Zbiórce Żywności. Opatrzeni w stosowne legitymacje i ulotki informowali klientów sklepu Biedronka przy ul. Warszawskiej o możliwości podzielenia się artykułami spożywczymi z najuboższymi. Zebrane produkty zostały przekazane do elbląskiego oddziału Banku Żywności, który następnie przekaże je potrzebującym rodzinom z naszej okolicy, aby każdy mógł przeżyć radosne święta bez głodu. W akcji wzięli udział uczniowie klasy VII a: Marika Kuriata, Eliza Byzdra, Julia Mucha, Oliwier Swobodziński; z klasy VI b: Lena Opiela, Patrycja Krupska i Nikola Brzozowiec; z klasy IV a: Emilia Mucha i Anna Kula. Nad sprawnym przebiegiem zbiórki czuwały koordynatorki szkolnego wolontariatu: pani Marta Radzińska i pani Marzena Skonieczna oraz zaangażowane mamy: pani Magdalena Kula i pani Agata Mucha. Przy organizacji przedsięwzięcia pomogła także prowadząca Szkolne Koło Caritas pani Agnieszka Mucha. Zbiórka darów dla potrzebujących wpisuje się w ideę ogólnopolskiej akcji #RazemNaŚwięta pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Logotyp akcji Razem na Swieta

Czytaj więcej: Świąteczna Zbiórka Żywności

W ostatnią sobotę kwietnia – 27.04. – wolontariuszki szkolnego Koła Caritas, wraz z p. psycholog Martą Radzińską wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Aktywnie kwestując na terenie Centrum Handlowego Ogrody rozdawały niosące nadzieję żonkile, które są symbolem tej akcji i zbierały fundusze na rzecz Elbląskiego Hospicjum. Misją tej organizacji jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum.

Czytaj więcej: Pola Nadziei

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł