Ostatnią sobotę listopada nasi uczniowie spędzili bardzo aktywnie, uczestnicząc w Świątecznej Zbiórce Żywności. Opatrzeni w stosowne legitymacje i ulotki informowali klientów sklepu Biedronka przy ul. Warszawskiej o możliwości podzielenia się artykułami spożywczymi z najuboższymi. Zebrane produkty zostały przekazane do elbląskiego oddziału Banku Żywności, który następnie przekaże je potrzebującym rodzinom z naszej okolicy, aby każdy mógł przeżyć radosne święta bez głodu. W akcji wzięli udział uczniowie klasy VII a: Marika Kuriata, Eliza Byzdra, Julia Mucha, Oliwier Swobodziński; z klasy VI b: Lena Opiela, Patrycja Krupska i Nikola Brzozowiec; z klasy IV a: Emilia Mucha i Anna Kula. Nad sprawnym przebiegiem zbiórki czuwały koordynatorki szkolnego wolontariatu: pani Marta Radzińska i pani Marzena Skonieczna oraz zaangażowane mamy: pani Magdalena Kula i pani Agata Mucha. Przy organizacji przedsięwzięcia pomogła także prowadząca Szkolne Koło Caritas pani Agnieszka Mucha. Zbiórka darów dla potrzebujących wpisuje się w ideę ogólnopolskiej akcji #RazemNaŚwięta pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Logotyp akcji Razem na Swieta

Czytaj więcej: Świąteczna Zbiórka Żywności

W ostatnią sobotę kwietnia – 27.04. – wolontariuszki szkolnego Koła Caritas, wraz z p. psycholog Martą Radzińską wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Aktywnie kwestując na terenie Centrum Handlowego Ogrody rozdawały niosące nadzieję żonkile, które są symbolem tej akcji i zbierały fundusze na rzecz Elbląskiego Hospicjum. Misją tej organizacji jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum.

Czytaj więcej: Pola Nadziei