Ostatnią sobotę listopada nasi uczniowie spędzili bardzo aktywnie, uczestnicząc w Świątecznej Zbiórce Żywności. Opatrzeni w stosowne legitymacje i ulotki informowali klientów sklepu Biedronka przy ul. Warszawskiej o możliwości podzielenia się artykułami spożywczymi z najuboższymi. Zebrane produkty zostały przekazane do elbląskiego oddziału Banku Żywności, który następnie przekaże je potrzebującym rodzinom z naszej okolicy, aby każdy mógł przeżyć radosne święta bez głodu. W akcji wzięli udział uczniowie klasy VII a: Marika Kuriata, Eliza Byzdra, Julia Mucha, Oliwier Swobodziński; z klasy VI b: Lena Opiela, Patrycja Krupska i Nikola Brzozowiec; z klasy IV a: Emilia Mucha i Anna Kula. Nad sprawnym przebiegiem zbiórki czuwały koordynatorki szkolnego wolontariatu: pani Marta Radzińska i pani Marzena Skonieczna oraz zaangażowane mamy: pani Magdalena Kula i pani Agata Mucha. Przy organizacji przedsięwzięcia pomogła także prowadząca Szkolne Koło Caritas pani Agnieszka Mucha. Zbiórka darów dla potrzebujących wpisuje się w ideę ogólnopolskiej akcji #RazemNaŚwięta pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Logotyp akcji Razem na Swieta

Czytaj więcej: Świąteczna Zbiórka Żywności

W ostatnią sobotę kwietnia – 27.04. – wolontariuszki szkolnego Koła Caritas, wraz z p. psycholog Martą Radzińską wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Aktywnie kwestując na terenie Centrum Handlowego Ogrody rozdawały niosące nadzieję żonkile, które są symbolem tej akcji i zbierały fundusze na rzecz Elbląskiego Hospicjum. Misją tej organizacji jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum.

Czytaj więcej: Pola Nadziei

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960) od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. W związku z powyższym świetlica szkolna będzie czynna dla tych uczniów klas I – III, których oboje rodziców wykonuje pracę zawodową.