19 grudnia 2019 roku uczniowie klasy VII a uczestniczyli w zajęciach sportowych w Activity Parku. Ten świat trampolin to jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Elbląga.

Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w Activity Parku sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni całego organizmu.

Czytaj więcej: SKACZCIE DO GÓRY JAK KANGURY

Dobiegły końca rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, rozgrywanych w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły w grupie eliminacyjnej zajęli trzecie miejsce, które niestety nie dało awansu do rozgrywek finałowych. Zawodnicy reprezentujący SP 8 wystąpili w następującym składzie: Rafał Skinder, Michał Skinder, Piotr Sujkowski, Daniel Jasiński, Grzegorz Juszkiewicz, Ksawery Klimko, Przemysław Salabura, Oliwier Swobodziński, Piotr Pocełujko.

Na szczególne słowa uznania zasłużyły nasze siatkarki, które po udanych grach eliminacyjnych awansowały do grona najlepszych sześciu elbląskich drużyn. W turnieju finałowym, który odbył się w naszej hali sportowej 10 grudnia 2019 roku, nasze reprezentantki wywalczyły czwartą lokatę. Drużyna dziewcząt wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Noga, Małgorzata Leśniewska, Wiktoria Jasińska, Katarzyna Kostrzewa, Wiktoria Kostrzewa, Alicja Paziewska, Marika Kuriata, Eliza Byzdra.

Zarówno dziewczętom jak i chłopcom reprezentującym naszą „ósemkę” w zawodach piłki siatkowej gratulujemy udanych turniejów i życzymy dalszych sukcesów w sportowych zmaganiach.

Czytaj więcej: „ÓSEMKA SIATKÓWKĄ STOI”

28 listopada 2019 roku w hali sportowej SP nr 8 w Elblągu odbył się turniej eliminacyjny do finałów Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce siatkowej. Uczennice naszej szkoły w składzie: Eliza Byzdra, Katarzyna Kostrzewa, Wiktoria Kostrzewa, Marika Kuriata, Alicja Paziewska, Małgorzata Leśniewska, Wiktoria Jasińska, Aleksandra Noga w swojej grupie eliminacyjnej wywalczyły drugą lokatę i awansowały do zawodów finałowych. Gratulujemy świetnych zawodów i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

Czytaj więcej: Awans do finału MIMS w piłce siatkowej dziewcząt

Niedzielne popołudnie 17 listopada 2019 roku uczniowie klasy VII a spędzili w hali widowiskowo sportowej ERGO ARENA w Gdańsku, kibicując zespołom Trefla Gdańsk i Indykpolu Olsztyn.

Obejrzeliśmy nieprawdopodobne spotkanie siatkarskie obfitujące w wiele efektowny akcji. Wszystkie sety były na bardzo wysokim siatkarskim poziomie i do końca trzymały publiczność w napięciu i emocjach.

Ostatecznie lepszym zespołem okazali się siatkarze z Olsztyna, którzy pokonali gdański zespół 3 do 1.

Czytaj więcej: VII a w ERGO ARENA

W niedzielę, 20 października odbył się w Elblągu XXXIII Memoriał T. Jaworskiego i W. Tańczyna w zapasach styl klasyczny. Na imprezę przyjechało 80 zawodników z 9 klubów : Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Z elbląskiego ZKS Olimpia najlepiej zaprezentowali się, zdobywając medale:

Kamil Łaszkiewicz wag. 29 kg. srebro

Kacper Wróblewski wag. 48 kg. brąz

Maxymilian McGowan wag. 53 kg. złoto

Adam Żurawski wag. 55 kg złoto.

Statuetkę najlepszego zawodnika Olimpii Elbląg przyznano Maxymilianowi McGowan. Trenerem sekcji jest Krzysztof Wróblewski, który zaprasza wszystkich chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Już w najbliższą sobotę 26 października 2019 roku o godz. 9.00 w hali sportowej SP 8 w ramach programu "SOBOTNIE PORANKI", odbędą się zajęcia sportowe dla rodziców i dzieci ( uczniów klas IV-VII) organizowane przez Koło Turystyki Rowerowej i Pieszej. Wszystkich chętnych uczniów wraz z rodzicami zapraszamy na godzinę wspólnej zabawy.

25 września 2019 roku w Parku Modrzewia odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe. Zawody sportowe rozgrywane były w ramach XXXIV Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały trzy sztafety: chłopcy z klas VI, sztafeta chłopców klas VII-VIII oraz sztafeta dziewcząt klas VII-VIII. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze, pobiegli na miarę swoich możliwości wykazując się sportowym charakterem i wolą walki. Na szczególne słowa uznania zasłużyła sztafeta dziewcząt, która zajęła wysoką piąta lokatę.

Zdjęcia oraz szczegółowe wyniki dostępne są na stronie http://www.mostruso.pl/news/s/919/xxxiv-mims---sztafetowe-biegi-przelajowe---wyniki-galeria.

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł