W niedzielę, 20 października odbył się w Elblągu XXXIII Memoriał T. Jaworskiego i W. Tańczyna w zapasach styl klasyczny. Na imprezę przyjechało 80 zawodników z 9 klubów : Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Z elbląskiego ZKS Olimpia najlepiej zaprezentowali się, zdobywając medale:

Kamil Łaszkiewicz wag. 29 kg. srebro

Kacper Wróblewski wag. 48 kg. brąz

Maxymilian McGowan wag. 53 kg. złoto

Adam Zaturski wag. 62kg złoto.

Statuetkę najlepszego zawodnika Olimpii Elbląg przyznano Maxymilianowi McGowan. Trenerem sekcji jest Krzysztof Wróblewski, który zaprasza wszystkich chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Już w najbliższą sobotę 26 października 2019 roku o godz. 9.00 w hali sportowej SP 8 w ramach programu "SOBOTNIE PORANKI", odbędą się zajęcia sportowe dla rodziców i dzieci ( uczniów klas IV-VII) organizowane przez Koło Turystyki Rowerowej i Pieszej. Wszystkich chętnych uczniów wraz z rodzicami zapraszamy na godzinę wspólnej zabawy.

25 września 2019 roku w Parku Modrzewia odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe. Zawody sportowe rozgrywane były w ramach XXXIV Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały trzy sztafety: chłopcy z klas VI, sztafeta chłopców klas VII-VIII oraz sztafeta dziewcząt klas VII-VIII. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze, pobiegli na miarę swoich możliwości wykazując się sportowym charakterem i wolą walki. Na szczególne słowa uznania zasłużyła sztafeta dziewcząt, która zajęła wysoką piąta lokatę.

Zdjęcia oraz szczegółowe wyniki dostępne są na stronie http://www.mostruso.pl/news/s/919/xxxiv-mims---sztafetowe-biegi-przelajowe---wyniki-galeria.

Zwracam się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji „Się gra się ma...Bezpieczny Playroom!”. Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi remont świetlicy, wyposażenie w naklejki i gry itp. Wystarczy wejść codziennie na stronę www.siegrasiema.com i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie! Każda osoba codziennie może oddać 1 głos (jednocześnie z różnych urządzeń, np.
i z komputera, i z telefonu). I tak każdego dnia – aż do 28 listopada. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/50

Pozdrawiam i dziękuję za każdy oddany głos

Jolanta Gołębiowska – kierownik świetlicy