W środę 5 czerwca 2019 roku odbył się egzamin z praktycznej jazdy rowerem dla uczniów klas IV-VI. Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy zdali egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego. Podczas części praktycznej uczniowie musieli wykazać się dobra techniką jazdy. Była jazda slalomem, zakręty z sygnalizacją. Część praktyczna stanowiła szczególne wyzwanie. Wymagała dużej koncentracji uwagi, sprawności fizycznej oraz zachowania równowagi.

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

Szkolną tradycją stało się, że w pobliżu terminu Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego organizują Dzień Sportu Szkolnego. Wszystkie zaplanowane na ten dzień konkurencje i zabawy miały zachęcić młodzież

(i nas, dorosłych) do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W piątek 31 maja w szkolnej hali sportowej rywalizowali uczniowie klas V-VIII. Zawody, zaczęły się wspólną rozgrzewką, w której wzięli udział wszyscy uczniowie i Pani Izabela Peplau (wielkie słowa uznania).
Po rozgrzewce przy muzyce rozpoczęły się sportowe zmagania: wyścigi rzędów, dwa ognie, piłka siatkowa, piłka nożna, konkurencje indywidualne. Nowością podczas Dnia Sportu była rywalizacja cyfrowa (gry komputerowe). Uczniowie w czasie przerw od rywalizacji sportowej mogli sprawdzić swoje cyfrowe kompetencje podczas rywalizacji w grze FIFA 2016.

Czytaj więcej: Dzień Sportu Szkolnego

Dnia 22 maja 2019 roku uczennice i uczniowie klas V i VI uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Trasa wycieczki wiodła do położonej nieopodal Elbląga miejscowości Adamowo. Uczestnicy rowerowej eskapady przejechali ponad 14 kilometrów. Uczniowie szczęśliwi i uśmiechnięci, wrócili z udanego rajdu do swoich domów naładowani pozytywnymi emocjami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne rajdy rowerowe.

”Naucz się jeździć na rowerze. Nigdy tego nie pożałujesz” (Mark Twain)

Czytaj więcej: Koło Turystyki Rowerowej i Pieszej  na rajdzie rowerowym

Dnia 21 maja 2019 roku uczennice klasy VII reprezentowały naszą szkołę w Indywidualnych Mistrzostwach Elbląga w Lekkoatletyce, zawody były rozgrywane w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na szczególne słowa uznania zasłużyła uczennica klasy VII a Małgorzata Leśniewska, która na dystansie 600 m zdeklasowała inne reprezentantki elbląskich szkół. Z wynikiem 1,48 wywalczyła pierwszą lokatę.

Na uwagę zasługuje również wynik Alicji Dzieżyc, która potwierdziła swoje nieprzeciętne zdolności lekkoatletyczne i dotarła do ścisłego finału w skoku w dal.

Zdjęcia oraz szczegółowe informacje o zawodach można zobaczyć na: http://www.mostruso.pl/news/s/891/xxxiii-mims---la-indywidualna---wyniki-galeria?menu_id=891

Czytaj więcej: LEKKOATLETYCZNE SUKCESY

Dnia 17. 05. 2019 roku wyruszyliśmy na kolejną wyprawę z kijkami po Wyspie Spichrzów. W miłej atmosferze doskonaliliśmy technikę poruszania się z kijkami Nordic Walking oraz kształtowaliśmy wytrzymałość. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy za mile i aktywnie spędzony czas. Wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej wycieczce, gratulujemy i dziękujemy.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnej wyprawie z kijkami Nordic Walking.

Czytaj więcej: Rusz po zdrowie - wyprawy z kijkami Nordic Walking

Kampania „Rowerowy Maj 2019” (zwana dalej „Kampanią”) ma charakter konkursu. Kampania adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych/ przedszkoli z terenu danego miasta Elbląga.

pełny tekst i regulamin znajduje się w pliku pdf

W styczniu 2019 roku na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportowego w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Elbląga w siatkarskich „czwórkach”. Zawody rozgrywane były w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczennice i uczniowie reprezentujący naszą szkołę zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna chłopców zajęła wysoką piątą lokatę, dziewczęta uplasowały się tuż za podium, zdobywając ostatecznie bardzo wysokie czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że w zawodach wystąpili wszyscy uczniowie klasy VI a.

Zespół żeński wystąpił w następującym składzie: Eliza Byzdra, Wiktoria Falińska, Nikola Nowakowska, Alicja Paziewska, Katarzyna Kostrzewa, Wiktoria Kostrzewa, Rozalia Zambrzycka, Paulina Olejnik, Marika Kuriata, Julia Mucha.

Zespół chłopców wystąpił w następującym składzie: Daniel Jasiński, Grzegorz Juszkiewicz, Dominik Osmański, Bartosz Oś, Piotr Pocełujko, Przemysław Salabura, Oliwier Swobodziński, Leon Walentynowicz, Adam Żurawski, Dawid Rutkowski, Piotr Sujkowski.

Zdjęcia z zawodów oraz szczegółowe wyniki znajdują się http://www.mostruso.pl/news/s/856/xxxiii-mims---pilka-siatkowa?menu_id=856

DSCF3209strPrawdziwie jesienna pogoda towarzyszyła sympatykom marszu z kijkami, którzy dnia 23 listopada br. wzięli udział w Rajdzie Nordic Walking, organizowanym przez Koło Turystyki Pieszej i Rowerowej, działającym przy Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu. Trasa rajdu, liczącą ok. 5 km, wiodła szlakami dzielnicy Zawodzie. W programie rajdu nie

Czytaj więcej: Rajd Nordic Walking

zawody pilki siatkowejDnia 16 października na obiektach sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt klas VIII. Zawody rozgrywane były  w ramach XXXIII Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Boćko,