GODZINY PRACY 2020/2021

-------------

-------------

--------------

Porady i konsultacje dla uczniów i rodziców z pedagogiem i psychologiem – termin ustalany indywidualnie.

"Masz problem? Czujesz smutek, złość, bezsilność? Potrzebujesz porozmawiać?
Pod numerem telefonu zaufania czekają na Ciebie osoby, które pomogą Ci poradzić sobie
w trudnych sytuacjach.
Zasady Telefonu 116 111:

Anonimowo

Bezpłatnie

Chętnie i Cierpliwie

Dyskretnie"

więcej informacji

"Konwencja o prawach dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA. W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały - Komitet Praw Dziecka.

Ponadto ustawą z dnia 6 stycznia 2000 r. ustanowiono w Polsce instytucję Rzecznika Praw Dziecka.
Rzecznik Praw Dziecka stoi na straży praw dziecka, a w szczególności:
  • prawa do życia i ochrony zdrowia,
  • prawa do wychowania w rodzinie,
  • prawa do godziwych warunków socjalnych,
  • prawa do nauki.
Na stronie Rzecznika Praw Dziecka można znaleźć tekst Konwencji o Prawach Dziecka https://brpd.gov.pl/konwencja-o-prawach-dziecka , jak również informacje na temat działalności Rzecznika."

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960) od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. W związku z powyższym świetlica szkolna będzie czynna dla tych uczniów klas I – III, których oboje rodziców wykonuje pracę zawodową.