DSCN0933strTradycyjnie już 6 marca w Szkole Podstawowej nr 8 obchodzono Europejski Dzień Logopedy. W tym roku uczniowie klas I - VI mogli poznać specjalistyczne pomoce oraz wykonać różne rodzaje ćwiczeń stosowanych w czasie terapii logopedycznej.

Największym zainteresowaniem  dzieci cieszyły się „dmuchajki” i pozostałe pomoce wykorzystywane do prowadzenia ćwiczeń oddechowych oraz pojemnik z piaskiem i kolorowym ryżem, będący elementem innowacji logopedycznej, realizowanej w placówce. Ponadto uczniowie wykonywali ćwiczenia narządów artykulacyjnych, rozwiązywali zagadki, układali wieże logopedyczne oraz rzucali kostkami logopedycznymi, wykorzystywanymi w terapii wymowy głoski „r”. Podczas zabawy w „pralkę” uczniowie mieli okazję sprawdzić swój słuch fonemowy. Za poprawne wykonanie zadań dzieci z młodszych klas otrzymały zabawki do  ćwiczeń oddechowych, a starsi uczniowie łamigłówki logopedyczne. Obchody Europejskiego Dnia Logopedy zorganizowała Agnieszka Zagulska-Narwojsz, w przeprowadzeniu ćwiczeń pomogły studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.