foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

terapia logopedyczna

LOGOPEDIA3str

Mowa, jako sposób porozumiewania się pełni istotną funkcję nie tylko w procesach komunikacyjnych, ale jest także wyznacznikiem prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka. Większość relacji społecznych opartych jest na mowie ustnej, a dziecko z problemami w tym zakresie i świadome swoich trudności, często staje się milczące, nieśmiałe, a w rezultacie wycofane z życia dziecięcej społeczności. Nieusunięta wada wymowy negatywnie wpływa również na rozwój umiejętności czytania i pisania oraz na rozwój słuchu fonematycznego, który warunkuje prawidłowe rozumienie mowy. Ważna jest więc praca nad prawidłową artykulacją i całościowym rozwojem mowy.

Czas trwania zajęć logopedycznych jest dostosowany do potrzeb oraz indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci i wynosi 30 minut (dwa spotkania tygodniowo) lub 60 minut (jedne zajęcia  w tygodniu). W placówce prowadzone są zajęcia indywidualne oraz grupowe. Zajęcia prowadzone są w gabinecie logopedycznym nr 21 (pierwsze piętro). Dzieci, uczęszczające na terapię powinny założyć zeszyt oraz teczkę do zbierania materiałów i utrwalania ich w domu. Rodzice są zobowiązani do nawiązania kontaktu z logopedą, aby otrzymać informacje o stanie mowy dziecka, na temat pracy z dzieckiem w domu oraz postępów na zajęciach.

Z uwagi na specyfikę terapii logopedycznej ważne jest, by zadawane przez logopedę ćwiczenia były wykonywane codziennie przez 15 minut, przed lustrem, zawsze w obecności rodzica, który wskaże ewentualne błędy. W miarę możliwości ćwiczenia powinny odbywać się 2 razy dziennie. Ćwiczenia są zapisywane, wklejane do zeszytu lub umieszczane w teczce logopedycznej. Uczeń jest zobowiązany do codziennego przećwiczenia całych ostatnich zajęć, a raz w tygodniu całej zawartości teczki i zeszytu. Wskazane jest, by rodzice, w miarę możliwości, uczestniczyli w zajęciach logopedycznych, ponieważ w ten sposób mogą zapoznać się z prawidłowym sposobem wykonywania ćwiczeń. Zapewniam, że terapia będzie prowadzona zachowaniem zasad poufności.

Warunkiem skutecznej terapii logopedycznej jest praca z dzieckiem w
domu. Bez niej nie będzie efektów w postaci poprawnej wymowy lub będą one znacznie rozłożone w czasie.

Nasze certyfikaty

 

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!

all4web