foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

terapia logopedyczna

LOGOPEDIA3str

Mowa, jako sposób porozumiewania się pełni istotną funkcję nie tylko w procesach komunikacyjnych, ale jest także wyznacznikiem prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka. Większość relacji społecznych opartych jest na mowie ustnej, a dziecko z problemami w tym zakresie i świadome swoich trudności, często staje się milczące, nieśmiałe, a w rezultacie wycofane z życia dziecięcej społeczności. Nieusunięta wada wymowy negatywnie wpływa również na rozwój umiejętności czytania i pisania oraz na rozwój słuchu fonematycznego, który warunkuje prawidłowe rozumienie mowy. Ważna jest więc praca nad prawidłową artykulacją i całościowym rozwojem mowy.

Czas trwania zajęć logopedycznych jest dostosowany do potrzeb oraz indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci i wynosi 30 minut (dwa spotkania tygodniowo) lub 60 minut (jedne zajęcia  w tygodniu). W placówce prowadzone są zajęcia indywidualne oraz grupowe. Zajęcia prowadzone są w gabinecie logopedycznym nr 21 (pierwsze piętro). Dzieci, uczęszczające na terapię powinny założyć zeszyt oraz teczkę do zbierania materiałów i utrwalania ich w domu. Rodzice są zobowiązani do nawiązania kontaktu z logopedą, aby otrzymać informacje o stanie mowy dziecka, na temat pracy z dzieckiem w domu oraz postępów na zajęciach.

Z uwagi na specyfikę terapii logopedycznej ważne jest, by zadawane przez logopedę ćwiczenia były wykonywane codziennie przez 15 minut, przed lustrem, zawsze w obecności rodzica, który wskaże ewentualne błędy. W miarę możliwości ćwiczenia powinny odbywać się 2 razy dziennie. Ćwiczenia są zapisywane, wklejane do zeszytu lub umieszczane w teczce logopedycznej. Uczeń jest zobowiązany do codziennego przećwiczenia całych ostatnich zajęć, a raz w tygodniu całej zawartości teczki i zeszytu. Wskazane jest, by rodzice, w miarę możliwości, uczestniczyli w zajęciach logopedycznych, ponieważ w ten sposób mogą zapoznać się z prawidłowym sposobem wykonywania ćwiczeń. Zapewniam, że terapia będzie prowadzona zachowaniem zasad poufności.

Warunkiem skutecznej terapii logopedycznej jest praca z dzieckiem w
domu. Bez niej nie będzie efektów w postaci poprawnej wymowy lub będą one znacznie rozłożone w czasie.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web