INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z WADĄ WYMOWY

(na postawie „Teczki pracy logopedy”, Wydawnictwo FORUM)

rilo img 08str

Rodzicu!

Jeżeli u Twojego dziecka stwierdzono wadę wymowy, motywuj je do korzystania z zajęć logopedycznych. Ty także powinieneś pomóc córce/synowi pamiętając o tym, że terapia ta ma miejsce nie tylko podczas zajęć logopedycznych.

Skuteczność terapii ściśle uzależniona jest od współpracy rodziców z logopedą!

I tylko wówczas, gdy współpraca ta ma rzeczywiście miejsce - terapia przynosi rezultaty.

Wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną:

• Bądź w stałym kontakcie z logopedą, aby na bieżąco uzyskać informacje o stanie mowy swojego dziecka.
  • Dopilnuj aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia.
  • Pracuj z dzieckiem w domu przez utrwalanie materiału zawartego w zeszycie, teczce lub na kserokopiach i ćwicz z dzieckiem przed lustrem.
  • Chwal swoje dziecko, nawet za minimalne osiągnięcia, co znacznie zmobilizuje je do wysiłku.

Szanowni Państwo
Zgodnie z informacją przedstawioną przez premiera Mateusza Morawieckiego, Dyrekcja SP nr 8 informuje, że 12 i 13 marca 2020 r., (czwartek i piątek) to okres przejściowy. W tych dniach w naszej szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu.

Od poniedziałku 16 marca do 14 kwietnia br. wszystkie zajęcia zostają zawieszone - uczniowie nie przychodzą do szkoły.