Metoda piaskowa i magia słów gotowa – to nazwa autorskiego programu logopedy szkolnego pani Agnieszki Zagulskiej –Narwojsz. Głównym celem oddziaływań terapeutycznych jest rozwijanie umiejętności posługiwania się mową opowieściową, niwelowanie strachu przed mówieniem oraz zachęcanie dzieci do wypowiedzi własnych.

Na każdym spotkaniu uczniowie bawią się kolorowym piaskiem lub ryże, tworząc z nich pomoce dydaktyczne. Dzieci, wybrane do ćwiczeń metodą, bardzo chętnie biorą udział zajęciach. Także pozostali uczniowie, uczęszczający na zajęcia terapii logopedycznej, mają okazję poznać innowacyjne elementy ćwiczeń.

Czytaj więcej: „Metoda piaskowa i magia słów gotowa”

W nowym roku szkolnym zajęcia terapii logopedycznej ruszyły pełną parą. Doskonaląc artykulację można doskonale się bawić. Uczniowie dmuchają, układają, rysują, lepią, tworzą własne logopedyczne gry planszowe, „wykręcają” języki na artykulacyjnych łamańcach, a także usprawniają analizator słuchu, ucząc się piosenek i gry na instrumentach.

Dzieci, które potrzebują wsparcia w doskonaleniu motoryki małej, wykonują ćwiczenia z zakresu terapii ręki.

Czytaj więcej: Zajęcia z logopedii

GODZINY PRACY LOGOPEDY 2019/2020

poniedziałek: 11.45 – 16.00

wtorek: 12.30 – 15.30

środa: 10.45 – 15.15

czwartek: 11.45 – 15.30

piątek: 12.30 – 14.00

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, logopeda szkolny p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz, odwiedziła uczniów klas I-III. Podczas spotkań opowiadała dzieciom o specyfice swojej pracy, znaczeniu prawidłowej wymowy, rodzajach ćwiczeń logopedycznych oraz odpowiadała na pytania uczniów. Przygotowała również zestaw ćwiczeń usprawniających pacę narządów artykulacyjnych. Za poprawne wykonanie zadań, dzieci otrzymały słodką nagrodę.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Logopedy w SP 8

W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, uczniowie na zajęciach terapii logopedycznej poszerzają zasób słownictwa i rozwijają umiejętność posługiwania się mową opowieściową w bardzo interesujący sposób.

Wykorzystując naturalną chęć zabawy i dzielenia się wrażeniami, logopeda – Agnieszka Zagulska - Narwojsz, stworzyła autorski program, który w całości lub fragmentaryczne realizuje w czasie swojej pracy, zwłaszcza z uczniami klas młodszych.

Czytaj więcej: Logopedyczny Program Autorski

LOGOPEDA Agastr

GODZINY PRACY LOGOPEDY:

poniedziałek: 12.30 - 15.45

wtorek: 12.30 - 15.30

środa: 11.45 - 15.30

czwartek: 11.30 - 15.45

piątek: 10.45 - 13.00

IMG 20161004 135036str

METODA PIASKOWA I MAGIA SŁÓW GOTOWA

INNOWACJA LOGOPEDYCZNA - NR I.46/16 Kuratorium Oświaty w Olsztynie

Od września 2016 roku w szkole prowadzona innowacja logopedyczna dla wybranych uczniów klas II i III. Głównym celem innowacji jest zapobieganie zaburzeniom relacji interpersonalnym oraz niepowodzeniom szkolnym, związanych z problematyką swobodnego wypowiadania się  i brakiem motywacji do mówienia.

Czytaj więcej: Innowacja logopedyczna

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł