gromada zuchowa121 Gromada Zuchowa „Wesołe Pszczółki”  działa przy Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu od   października 2012 roku, pod opieką hm. Marzeny Skoniecznej. W swoich szeregach skupia dzieci z klas drugich i trzecich. Zbiórki gromady odbywają się  w  soboty, w pomieszczeniach szkolnych dwa razy w miesiącu.  Wszystkie zuchy mają koszulki w kolorze żółtym. W ciągu roku gromada uczestniczy w licznych wycieczkach, zwiadach, uroczystościach szkolnych i miejskich zdobywając tym samym liczne sprawności.

Gromada Zuchowa posiada swoją stronę na FB

fbstr

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960) od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. W związku z powyższym świetlica szkolna będzie czynna dla tych uczniów klas I – III, których oboje rodziców wykonuje pracę zawodową.