PROJEKT W TRAKCIE REALIZACJI:

„Finger Family

W czerwcu 2017 r. nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu eTwinning pt. „Finger Family”. Jest on realizowany wspólnie ze szkołą podstawową z Chorwacji. Przeznaczony jest dla uczniów z klas I – III. Głównym zadaniem uczniów jest tworzenie historyjek w języku angielskim oraz tworzenie albumów i komiksów. Uczniowie śpiewają piosenki oraz wykonują prace plastyczne, których tematem przewodnim są dłonie i paluszki. Biorą również udział w różnych konkursach min. na stworzenie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Koordynatorem projektu jest pani Katarzyna Stępczyńska.

Programowane z Tigerem

Podczas seminarium kontaktowego w Olsztynie, które miało miejsce w październiku 2016 r. powstał projekt eTwinning pt. „Programowanie z Tigerem”. Był on przeznaczony dla uczniów klasy II. Miał na celu popularyzację języka angielskiego w klasach młodszych poprzez naukę słówek połączoną z tworzeniem prostych gier i animacji, głównie z użyciem aplikacji Scratch Junior. W projekcie współpracowaliśmy ze szkołą w Gdyni. Koordynatorem była pani Katarzyna Stępczyńska. Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości oraz zrostał wyróżniony w publikacji "Programowanie w eTwinning". Publikacja dostępna pod linkiem: http://www.etwinning.pl/programowanie-z-etwinning-publikacja/

logoetwinning 300x205

Projekt przedstawiony został jako przykład dobrej praktyki podczas konferencji w Gdańsku, która odbyła się 7 - 8 listopada 2017 r.

Podróż w krainę baśni

W marcu 2016 roku, nasza placówka dołączyła do projektu „Podróż w krainę baśni”, współpracując tym samym z dwoma innymi szkołami: w Kątach Opolskich oraz Kończewicach. Projekt powstał podczas seminarium kontaktowego w Warszawie, które miało miejsce w listopadzie 2015 r. W związku z tym, że projekt poświęcony był baśniom, reprezentantami naszej szkoły zostali uczniowie klas IV. Głównym założeniem projektu było poznanie popularnych baśni. Dzieci zapoznawały się z utworami wybranych baśniopisarzy, a następnie wykonywały zadania przewidziane w projekcie. Ponadto uczniowie wcielili się w rolę bohaterów i przygotowali przedstawienie. Projekt zakończyło utworzenie współczesnej księgi baśni. Koordynatorkami projektu były panie Emilia Staniszewska oraz Urszula Tałuć. Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Connected through children’s song

Podczas seminarium kontaktowego w Chorwacji, które miało miejsce 15 – 17 października 2015 r. powstał projekt, w którym udział brała nasza szkoła, współpracując ze szkołą z Chorwacji i ze Słowni. Reprezentantami naszej placówki została klasa pierwsza z rozszerzonym językiem angielskim. Projekt nosił nazwę Connected through children’s song. Jego głównym celem była nauka języka angielskiego poprzez tzw. nursery rhymes – znane angielskie piosenki rymowanki. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat innych narodowości oraz ich kultury. Rezultaty projektu były pokazywane na przygotowanej platformie internetowej TwinSpace, przy użyciu różnorodnych narzędzi TIK (prezentacje, filmy, ebooki). Dzieci, z biorących udział w projekcie krajów, komunikowały się ze sobą za pomocą bloga, for dyskusyjnych oraz videokonferencji. Ewaluacja projektu odbyła się w czerwcu i została do niej wykorzystana platforma Kahoot!. Koordynatorem projektu była pani Katarzyna Stępczyńska.

Zrealizowane działania można obserwować na TwinSpace i na blogu projektu:

blogstr

Akademia Emocji

Podczas seminarium kontaktowego w Sopocie, które miało miejsce w październiku 2014 r. powstał projekt, w którym brała udział nasza szkoła, współpracując ze szkołą nr 21 z Inowrocławia. Reprezentantami naszej placówki zostali wybrani uczniowie z klas IV – VI (w tym dzieci z Samorządu Uczniowskiego). Projekt nosił nazwę Akademia emocji. Jego głównym celem było uświadomienie uczniom, że mają prawo do przeżywania różnych uczuć. Każdy może być smutny, zły, radosny, każdy ma prawo bać się. Dzieci poznawały emocje, jednocześnie uczyły się jak sobie z nimi radzić. Akademia emocji miała wzmacniać pozytywne podejście ucznia do siebie i otoczenia. Koordynatorkami projektu były panie Katarzyna Stępczyńska oraz Emilia Staniszewska. Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.

Moc Magicznych Słów

Podczas seminarium kontaktowego w Sopocie, które miało miejsce w grudniu 2014 r. powstał projekt, w którym brała udział nasza szkoła, współpracując ze szkołą podstawową z Kazimierza Bisupiego. Reprezentantami naszej placówki zostali wybrani uczniowie z klas I - III. Projekt nosił nazwę Moc Magicznych Słów. Jego głównym celem było nauczanie dzieci prawidłowych zasad postępowania, zwrotów grzecznościowych oraz manier. Treści programowe zostały tak dobrane, aby odpowiadały one sytuacjom w jakich najczęściej znajdują się uczniowie. Koordynatorkami projektu były panie Jolanta Gołębiowska oraz Ewa Mienicka. Projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.