Zapoznanie uczniów kl. I-III z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa oraz nowościami książkowymi zakupionymi do biblioteki szkolnej.

Dnia 25 X 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. I-III, której celem było zapoznanie z NPRCz oraz zakupionymi nowościami książkowymi dla dzieci młodszych.

Podczas zajęć maluchy miały okazję posłuchać fragmentów książek „ Piękna i Bestia”, „Kocie historie” autorstwa T. Trojanowskiego oraz „Pamiętnik grzecznego psa” W. Cesarza. Wyżej wymienione nowości czytali młodszym dzieciom uczniowie klasy III a: Maja Korzeniewska, Maja Boćko oraz Gracjan Czerski. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali ilustrację do wybranej przez siebie książki, którą wypożyczyli do domu.