Dnia 18 XI 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Spędzam swój wolny czas czytając”. Uczennice klasy II a: Nadia Cieszkowska, Ada Gesek, Wiera Muszyńska czytały na głos fragmenty książeczki Danuty Wawiłow pt. „Kałużyści”. Laura Witkowska natomiast zarecytowała uczennicom dwa wiersze: „Jesień” i „Na straganie”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ilustracje do usłyszanych utworów i wypożyczyły książki do domu.

Czytaj więcej: „Spędzam swój wolny czas czytając”

Dnia 29 listopada 2019 r. uczniowie klasy IV a zorganizowali Andrzejki dla uczniów kl. I-III. Impreza odbyła się w bibliotece. Oprócz stoisk z wróżbami były też stoiska z babeczkami i ciastami. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na leczenie chorego na nowotwór 5 –letniego chłopca Szymona. Czwartoklasiści zebrali na ten cel 93,70 zł. Bardzo dziękuję uczniom z mojej klasy za zorganizowanie wspaniałej imprezy i godną, altruistyczną postawę.

Czytaj więcej: Andrzejki w bibliotece

Dnia 12 listopada 2019 r. dzieci przebywające w świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, które związane były z 11 listopada 1918 r. Maluchy zapoznały się z sylwetką Józefa Piłsudskiego, oglądały album poświęcony tej osobie, przypomniały sobie polskie symbole narodowe. Na zakończenie zajęć uczniowie kolorowali ilustrację tematycznie związaną z zajęciami.

Czytaj więcej: Zajęcia o tematyce patriotycznej w bibliotece

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960) od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. W związku z powyższym świetlica szkolna będzie czynna dla tych uczniów klas I – III, których oboje rodziców wykonuje pracę zawodową.