Dnia 18 XI 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Spędzam swój wolny czas czytając”. Uczennice klasy II a: Nadia Cieszkowska, Ada Gesek, Wiera Muszyńska czytały na głos fragmenty książeczki Danuty Wawiłow pt. „Kałużyści”. Laura Witkowska natomiast zarecytowała uczennicom dwa wiersze: „Jesień” i „Na straganie”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ilustracje do usłyszanych utworów i wypożyczyły książki do domu.

Czytaj więcej: „Spędzam swój wolny czas czytając”

Dnia 29 listopada 2019 r. uczniowie klasy IV a zorganizowali Andrzejki dla uczniów kl. I-III. Impreza odbyła się w bibliotece. Oprócz stoisk z wróżbami były też stoiska z babeczkami i ciastami. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na leczenie chorego na nowotwór 5 –letniego chłopca Szymona. Czwartoklasiści zebrali na ten cel 93,70 zł. Bardzo dziękuję uczniom z mojej klasy za zorganizowanie wspaniałej imprezy i godną, altruistyczną postawę.

Czytaj więcej: Andrzejki w bibliotece

Dnia 12 listopada 2019 r. dzieci przebywające w świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, które związane były z 11 listopada 1918 r. Maluchy zapoznały się z sylwetką Józefa Piłsudskiego, oglądały album poświęcony tej osobie, przypomniały sobie polskie symbole narodowe. Na zakończenie zajęć uczniowie kolorowali ilustrację tematycznie związaną z zajęciami.

Czytaj więcej: Zajęcia o tematyce patriotycznej w bibliotece

Szanowni Państwo
Zgodnie z informacją przedstawioną przez premiera Mateusza Morawieckiego, Dyrekcja SP nr 8 informuje, że 12 i 13 marca 2020 r., (czwartek i piątek) to okres przejściowy. W tych dniach w naszej szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu.

Od poniedziałku 16 marca do 14 kwietnia br. wszystkie zajęcia zostają zawieszone - uczniowie nie przychodzą do szkoły.