Dnia 30 X 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów kl. VI a, VIII a i VIII b. Na zajęciach uczestnicy zostali zapoznani z celami NPRCz oraz poznali nowości wydawnicze, które zakupiono w ramach powyższego programu. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali o tym, czy warto czytać książki oraz co daje nam ich czytanie. Na zakończenie zajęć kręcony był spot reklamowy promujący czytelnictwo, który zamieszczony zostanie na stronie szkoły.

Czytaj więcej: Lekcje biblioteczne w kl.  VI a, VIII a i VIII b

Lista książek, zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem NPRCz jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

20181029 082635Dnia 29 X 2018 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której celem było zapoznanie ich z NPRCz oraz nowościami zakupionymi w ramach tego programu. Podczas zajęć uczestnicy wymieniali pozytywne aspekty czytania, prezentowali swoje ulubione książki oraz czytali fragmenty nowości wydawniczych, które polecali swoim rówieśnikom. Na zakończenie zajęć uczniowie wypożyczyli książki.

Zapoznanie uczniów kl. I-III z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa oraz nowościami książkowymi zakupionymi do biblioteki szkolnej.

Dnia 25 X 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów kl. I-III, której celem było zapoznanie z NPRCz oraz zakupionymi nowościami książkowymi dla dzieci młodszych.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna w klasie trzeciej

UWAGA UCZNIOWIE KL. V-VIII !!!

Kręcimy spot reklamowy promujący czytelnictwo!!!!

Jeśli chcesz wziąć w nim udział, wypożycz z biblioteki szkolnej swoją ulubioną książkę i zachęć rówieśników do jej przeczytania!

Zachęcam również do wypożyczania nowości wydawniczych z programu NPRCz, które czekają na Was w bibliotece szkolnej!

Na kręcenie spotu przyjdź do biblioteki szkolnej 30 października o godz. 15.15 !

KONKURS LITERACKI DLA KL. VI - VIII !!!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki pt. „ Moja autorska bajka dla dzieci”.

Napisz swoją bajkę, którą przeczytasz uczniom klas I-III w naszej szkole.

Gotowe i podpisane prace przynieś do biblioteki do dnia 31 października.

Czekaja atrakcyjne nagrody !!!

Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie !