Dnia 7 marca 2019 r. bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z pobliskiego Przedszkola Nr 5. Dzieciaczki zostały zapoznane z regulaminem biblioteki, jej funkcjonowaniem oraz znajdującymi się w niej zbiorach bibliotecznych. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Czytaj więcej: Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 5 w bibliotece szkolnej

Dnia 27 XI 2018 r. uczennice klas starszych: Nikola Nowakowska, Kinga Gałecka oraz Karolina Skinder czytały dzieciom z pobliskiego Przedszkola nr 5 swoje autorskie bajki. Celem akcji było zachęcenie i wdrażanie maluchów do codziennego słuchania utworów literackich dla dzieci czytanych przez dorosłych.

Czytaj więcej: Czytanie autorskich bajek w bibliotece

Dnia 22 XI 2018 r. uczniowie klasy V b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której celem było zapoznanie ich z NPRCz oraz nowościami zakupionymi w ramach tego programu. Podczas zajęć uczestnicy wymienili pozytywne strony czytania, prezentowali swoje ulubione książki oraz czytali fragmenty nowości wydawniczych, które polecali swoim rówieśnikom. Na zakończenie zajęć uczniowie wypożyczyli prezentowane przez siebie nowości.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna w klasie V b

Dnia 19 listopada 2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego dla klas starszych „ Moja autorska bajka”.

I miejsce zajęła Nikola Nowakowska (kl. 6 a) za bajkę „ Przygoda dzielnej Kory”,

II miejsce otrzymała Kinga Gałecka (kl. 8 b) za bajkę „Świat za niebieskimi drzwiami”,

III miejsce przypadło Oli Gałce (kl. 4 a) za bajkę „ Trol Bambo i inni” oraz Karolinie Skinder (kl. 8 b) za bajkę „ Pomocny duszek”.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego „ Moja autorska bajka”

Dnia 30 X 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów kl. VI a, VIII a i VIII b. Na zajęciach uczestnicy zostali zapoznani z celami NPRCz oraz poznali nowości wydawnicze, które zakupiono w ramach powyższego programu. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali

Czytaj więcej: Lekcje biblioteczne w kl.  VI a, VIII a i VIII b

Lista książek, zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem NPRCz jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

20181029 082635Dnia 29 X 2018 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której celem było zapoznanie ich z NPRCz oraz nowościami zakupionymi w ramach tego programu. Podczas zajęć uczestnicy wymieniali pozytywne aspekty czytania, prezentowali swoje ulubione książki oraz czytali fragmenty nowości wydawniczych, które polecali swoim rówieśnikom. Na zakończenie zajęć uczniowie wypożyczyli książki.

Czytaj więcej: Lekcja biblioteczna w kl. IV a

UWAGA UCZNIOWIE KL. V-VIII !!!

Kręcimy spot reklamowy promujący czytelnictwo!!!!

Jeśli chcesz wziąć w nim udział, wypożycz z biblioteki szkolnej swoją ulubioną książkę i zachęć rówieśników do jej przeczytania!

Zachęcam również do wypożyczania nowości wydawniczych z programu NPRCz, które czekają na Was w bibliotece szkolnej!

Na kręcenie spotu przyjdź do biblioteki szkolnej 30 października o godz. 15.15 !

KONKURS LITERACKI DLA KL. VI - VIII !!!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki pt. „ Moja autorska bajka dla dzieci”.

Napisz swoją bajkę, którą przeczytasz uczniom klas I-III w naszej szkole.

Gotowe i podpisane prace przynieś do biblioteki do dnia 31 października.

Czekaja atrakcyjne nagrody !!!

Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie !