foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

W związku z rozstrzygnięciem wojewódzkiego konkursu plastycznego „Więcej wiesz o powodzi lepiej się chronisz” informujemy, że uczeń Hubert Jasiński z klasy IIIa otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w konkursie oraz nagrody – niespodzianki. Gratulujemy. Organizatorem konkursu plastycznego było Państwowe Gospodarstwo Wodne - Wody Polskie w Gdańsku.

Czytaj więcej: „Więcej wiesz o powodzi lepiej się chronisz” – podsumowanie konkursu

W najbliższym tygodniu 23 - 27.11.2020r. hasło tygodnia to – Andrzejki i Katarzynki - tradycje i wróżby.

29 listopada to data znana wszystkim zwolennikom dobrej zabawy. Na ten dzień przypadają andrzejki – tradycja lubiana w wielu krajach i chętnie obchodzona jako ostatnia okazja do rozrywki przed adwentem. Również dzieci z radością biorą udział w zabawach andrzejkowych. Gdyby szkoła była otwarta, w świetlicy, wszystkie dzieci brałyby udział w zabawach andrzejowych.

Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Dziewczęta usiłowały w tym dniu dowiedzieć się o swym przyszłym losie. Święty Andrzej miał pomóc dziewczętom w odkryciu przyszłości, chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli 24 listopada. Jednak katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu. Obecnie oba obrzędy zostały połączone i są obchodzone jako andrzejki. Jest wtedy okazja, by z przyjaciółmi poznać andrzejkowe wróżby, przesądy i zaklęcia. Co ciekawe, o ile poszczególne przepowiednie różnią się między sobą, to wróżby mają jeden cel: powiedzieć jak wyglądać będzie całe nasze dalsze życie, oczywiście z przymrużeniem oka J J

Proponuję Wam, obejrzenie trzech filmików:

- „Jak to dawniej bywało?”  

- Przykłady różnych wróżb andrzejkowych

          

Miło nam poinformować, że w tym tygodniu na konkurs plastyczny „Zwierzęta –nasi ulubieńcy” wpłynęły 2 zdjęcia prac. Pracę wykonali: Adrianna Gesek z klasy IIIa i Janek Grodek z klasy IIa. W świetlicy szkolnej, po powrocie do szkoły, dla Ady i Jasia będą czekały dyplom i niespodzianka. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: „Zwierzęta –nasi ulubieńcy” – podsumowanie konkursu plastycznego

Za oknem szaro i buro, postanowiliśmy rozweselić trochę otoczenie i zrobiliśmy tęczę w probówce :)Nasza tęcza powstała dzięki temu, że kolorowe ciecze po umieszczeniu w jednej probówce nie zmieszały się. A odpowiedź dlaczego się nie zmieszały tkwi w jednym słowie "gęstość". W każdym kolorze znajdowała się inna zawartość cukru, przy tej samej ilości wody, przez co każdy kolor cieczy miał inną gęstość. Te ciecze które są gęstsze są jednocześnie cięższe       i dlatego się nie mieszają. Bardzo ważnym elementem eksperymentu jest również sposób dolewania kolejnych kolorów. Efekt? Zobaczcie sami…

Czytaj więcej: „Magia chemii” – Tęcza w probówce

Na początku zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny „Skąd się bierze sól ?”. Następnie dowiedziały się w jaki sposób wyhodować kryształki soli metodą domową. Świetliczaki ochoczo zabrały się do przeprowadzenia doświadczenia. Na efekty musieliśmy poczekać kilka dni – pierwsze obserwacje były dla dzieci zaskakujące. Wyhodowane przez nas okazy kryształków soli rosły i zwiększały swoją objętość z dnia na dzień. Dzieci codziennie doglądały doświadczenia     w świetlicy. Wykonując to doświadczenie dziecko poznaje zależności między substancjami zmieniającymi stan skupienia z ciekłego w stały, dowiaduje się, co to jest roztwór nasycony i jak go przygotować.

Czytaj więcej: „Magia chemii” – Hodowla  kryształów

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) Oddział Terenowy w Olsztynie ogłosił Konkurs Plastyczny Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”. Celem konkursu było: zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno-spożywcze wytwarzane w Polsce i z wykorzystaniem polskich surowców oraz budowanie świadomości konsumenckiej poprzez czytanie etykiet i informacji zawartych na opakowaniach produktów oraz promowanie oznaczenia „PRODUKT POLSKI”.

Prace plastyczne na konkurs wykonali: Hubert Jasiński z klasy IIIa oraz Klaudia Kondzielawa i Nikola Goryszewska z klasy VIa. Czekamy oczywiście na wyniki konkursu.

Organizatorem konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel Miś” był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Elblągu we współpracy z Warmińsko – Mazurską Biblioteką Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu. Przedmiotem Konkursu było wykonanie pracy plastycznej, która w kreatywnej i ciekawej formie zaprezentuje temat Konkursu.

Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział tylko Klaudia Kondzielawa z klasy VIa. Prawda, że piękna praca  Czekamy na wyniki konkursu.

 

W najbliższym tygodniu 16 - 20.11.2020r. hasło tygodnia to – „Zwierzęta –nasi ulubieńcy”.

Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji.

To bardzo radosne i wyjątkowe święto ma na celu uświadamiać, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają właśnie zwierzaki. Z tej okazji proponujemy Wam zadanie, które będzie polegało na wykonaniu pracy z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych.

Chętne osoby prosimy o przesyłanie zdjęć lub skanów prac (z podaniem imienia i nazwiska) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Za każdą wykonaną i przesłaną pracę, uczestnik konkursu otrzyma „świetlicowe słoneczko”. Po powrocie do szkoły, dla zaangażowanych, będą czekały nagrody - niespodzianki. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma punkty z zachowania (zgodnie z załącznikiem do zasad oceniania zachowania uczniów).

Zapraszam do obejrzenia filmiku o zwierzętach:

https://www.facebook.com/Hypnotikasolutioninmind/videos/459755778190393/UzpfSTEwMDAwMTc5ODgzNjg4MTozMTcwNjg4NTY5NjY3NzQw/

Kochani! Nadszedł znowu czas rozłąki, mam nadzieję że nie na długo. Oczywiście cały czas będziemy w kontakcie i nie pozwolimy o sobie zapomnieć. Wiemy, że macie lekcje on-line i dużo nauki, ale gdybyście się czasami nudzili lub nie mieli pomysłu to zachęcamy do współpracy i wspólnej zabawy.

Co tydzień, będziemy proponowali Wam różne zajęcia lub konkursy.

Hasłem w tygodniu 6-13.11.2020r. jest – „Polska – nasza Ojczyzna”.

Jesień to również pora polskiego święta narodowego - 11 listopada. Powinniśmy znać historię swojego kraju. Warto najpierw wiedzieć, co to jest niepodległość. Dlatego wysłuchajcie piosenki pod tym właśnie tytułem:

Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym „Polskie Symbole Narodowe - Polak Mały”

28 września 2020 roku obchodzimy Światowy Dzień Jabłka.

Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływa na to ma nie tylko wspaniały smak i różnorodność odmian. Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło witaminy: C, B1, B2, B5, beta-karotenu i wielu innych, minerałów ( m.in.. potasu, żelaza, cynku) czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy proces trawienny, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg. Można je wykorzystać do kompotu, sałatki, soku, deseru czy potrawy z mięsa.

Obecnie na świecie uprawia się ponad 10 tysięcy odmian uprawnych jabłoni, w Polsce około 60 (np. Jonagold, Szampion, Gloster, Ligol).

W świetlicy szkolnej dzieci kolorowały ilustracje jabłek według własnego pomysłu, były: czerwone, zielone, żółto-czerwone i bardzo kolorowe.

W świetlicy szkolnej dzieci spędzają wiele godzin dziennie. Świetlica jest szczególnie wymagającym miejscem, dzieci są po lekcjach lub przed nimi. Czasami uczniowie są bardzo zmęczeni lub po prostu chcieliby wreszcie mieć spokój. Jednakże dzieci w trakcie pobytu w świetlicy szkolnej biorą udział w wielu zabawach dowolnych.

Możemy zaliczyć do nich:

  • zabawy konstrukcyjne z klocków,
  • zabawy taneczne,
  • gry planszowe,
  • tworzenie kolorowych prac,
  • zabawy z chustą Klanzy i tunelem animacyjnym,
  • rysowanie dowolne i kolorowanie,
  • układanki,
  • gry zręcznościowo-manualne na komputerach.

Czytaj więcej: Zabawy dowolne dzieci w świetlicy

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W świetlicy popołudniowej dzieci wzięły udział w tym święcie, czytając głośno książkę Gangu Fajniaków.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W roku 2020 Światowy Dzień Uśmiechu przypada 2 października.

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy.

W świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których malowały litery według własnego pomysłu.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Uśmiechu

W sobotę Maja obchodziła swoje kolejne urodziny. Jednakże, dopiero we wtorek, 13 października, świętowała swoje urodziny w świetlicy,  wspólnie z koleżankami i kolegami. Oczywiście, otrzymała pamiątkowy dyplom od wychowawców świetlicy oraz upominki-niespodzianki. Nie zabrakło też słodkości, które upiekły panie kucharki. Jak przystało na urodziny, były również świeczki, które zdmuchnęła Maja. Pomyślane życzenie przez Maję– na pewno spełni się.

10 października 2020 obchodzimy Światowy Dzień Drzewa.

To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.

13 października, w świetlicy szkolnej „Słoneczko” dzieci wzięły udział w zajęciach z okazji Dnia Drzewa. Dzieci podawały przykłady, co daje nam las: tlen, drewno, jedzenie, papier, dom i relaks. Powodów, dla których warto chronić drzewa jest zdecydowanie więcej

Co minuta znika las naturalny, którego wielkość można porównać do 36 boisk do piłki nożnej, a co 3 lata wycinane są lasy tropikalne o powierzchni Polski – alarmują ekolodzy i przyrodnicy. A drzewo chronić warto, bo odgrywają one niebagatelną rolę w światowym ekosystemie. Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na tlen ponad 2500 ludzi. Jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

Na zakończenie zajęć odbyły się zajęcia plastyczne. Zadaniem było pomalowanie drzewa farbami plakatowymi, nie pędzelkiem, ale …. patyczkami, poprzez robienie kolorowych kropek.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Drzewa

Z okazji Światowego Dnia Wody, Państwowe Gospodarstwo Wodne - Wody Polskie w Gdańsku, ogłosiło konkurs plastyczny pod nazwą „Więcej wiesz o powodzi lepiej się chronisz”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do pogłębienia wiedzy na temat zagrożeń powodziowych i zabezpieczeń przeciwpowodziowych na terenie Żuław. Pracę na konkurs wykonał uczeń klasy IIIa – Hubert Jasiński. Czekamy na wyniki konkursu.

4 uczniów z naszej szkoły wykonało pracę na konkurs plastyczny, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do wiersza Marii Terlikowskiej „ Idzie jesień z pełnym koszem’’. Pracę wykonali: Julia Stolarska, Laura Witkowska, Julia Woźniak i Jan Grodek. Prawda, że piękne prace J J J Czekamy teraz na rozstrzygnięcie konkursu.

9 października 2020r. odbyło się Pasowanie na Świetliczaka wszystkich dzieci z klasy I i nie tylko, które zaczęły uczęszczać do świetlicy szkolnej „Słoneczko”.

Na początku pani Jola przeprowadziła „egzamin”, który polegał na udzieleniu odpowiedzi – to taka próba wiedzy. Później jeszcze były trzy próby: milczenia, wygimnastykowanego języka i sprawnościowa.  Wszystkim udało się pomyślnie zakończyć sprawdzian. Na koniec wspólnej zabawy każdy uczeń został pasowany na Świetliczaka i otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Czytaj więcej: Pasowanie na Świetliczaka

Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej (ang. World Space Week) – to okolicznościowy tydzień organizowany corocznie w dniach 4-10 października w państwach członkowskich ONZ. Daty upamiętniają:

  • 4 października 1957 – wystrzelenie w przestrzeń kosmiczną pierwszego sztucznego satelity Sputnika 1,
  • 10 października 1967 – wejście w życie Traktatu o przestrzeni kosmicznej.

Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osiągniecia naukowe w rozwój ludzkości oraz podkreślenie ważnej roli naukowców i badań nad przestrzenią kosmiczną. W świetlicy szkolnej dzieci słuchały piosenek: „W układzie słonecznym” i „Małe ciała niebieskie”. Później poznały znaczenie słowa: przestrzeń kosmiczna, rakieta i planeta. Oczywiście, w tym dniu na dzieci czekało jeszcze kilka zadań:

- uzupełniały nazwy planet, oczywiście miały podpowiedź,

- pomagały ufoludkowi odnaleźć statek kosmiczny,

- znajdowały pięć elementów różniących kosmonautów,

- nazywały figury geometryczne, z których zbudowana jest rakieta.

Na zakończenie zajęć, każde dziecko według własnego pomysłu kolorowało rakiety.

Czytaj więcej: Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej

Każdego roku 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka, zaś Dzień Dziewczynek przypada 11 października. W świetlicy szkolnej obchodzono te dwa święta jednocześnie. Chłopcy dostali legitymacje i order „Super Chłopaka” oraz kolorowe krawaty, w których chłopcy prezentowali się bardzo elegancko.

Dzień Dziewczynek - to święto, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu wyzwań, przed jakimi stoją dziewczyny z całego świata. Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ustanowiło w 2011 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ.
W świetlicy z tej okazji, każda dziewczynka otrzymała dyplom i odznakę „Super dziewczynki”.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczynek

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020. Organizatorem akcji w szkole była pani Jolanta Gołębiowska. Nasza szkoła otrzymała specjalną licencję upoważniającą do organizowania akcji w szkole. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzamin był znacznie przyjemniejszy! Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała pisemnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W egzaminie ze znajomości tabliczki mnożenia wzięło udział 126 uczniów z klas III-VIII.

 Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło 39 uczniów:

Czytaj więcej: X  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października obchodzimy Europejski Dzień Ptaków. Liczba ptaków na Ziemi stale zmniejsza się. Celem obchodzonego święta było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę chronienia ptaków wraz z ich naturalnym środowiskiem oraz zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę.

Dzieci poznały wygląd wielu ptaków. Dopasowywały nazwę do ilustracji ptaka, później kolorowały według wzoru.

Czytaj więcej:  Europejski Dzień Ptaków

Pracę konkursową wykonała Klaudia Kondzielawa, uczennica klasy 6a.

Udział w konkursie polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką, która ukazywałaby jak uczniowie chcieliby przywitać jesień. Kompozycja miała nawiązywać do mleka i produktów mleczarskich oraz prezentować dlaczego powinniśmy spożywać mleko i produkty mleczarskie w ciągu dnia i jaką rolę odgrywają w codziennej diecie ucznia. Czekamy na wyniki konkursu.

26 września 2020r. przypada Światowy Dzień Królika.

Celem święta jest zwrócenie uwagi na los tych małych futrzaków i zapewnienie im ochrony przed ludźmi. Króliki są bowiem obiektem polowań, tresuje się na nich psy, przeprowadza eksperymenty medyczne, testuje kosmetyki. Są hodowane a następnie zabijane dla celów spożywczych i dla futra.

Dzień Królika wywodzi się z Anglii, ale szybko zdobył popularność w innych krajach. Króliki należą do rodziny zającowatych, która obejmuje około 60 gatunków. W świetlicy również powstały „królikowe” prace.

Nieważna jaka – rozpuszczalna, sypana czy mrożona – bez dobrej kawy dziś się nie obędzie. W środę, 28 września, całą świetlicę wypełnił zapach kawy. Było to związane z obchodami międzynarodowego święta tego aromatycznego napoju. Pani Jola zaprosiła chętne dzieci do zajęć, mając dwa kubki. Jeden – to kawa Pani Joli, drugi -  był dla dzieci, ale… do nie picia.

Dzieci wysłuchały legendy o powstaniu kawy i poznały różne jej rodzaje poprzez zmysł wzroku, dotyku i zapachu. Następnie, rozpoczęło się „malowanie kawą”. Tak, tak …. malowanie, nie picie kawy. Okazało się, że malowanie kawą jest łatwe, a do tego obrazki bardzo ładnie pachniały. Popatrzcie, jakie piękne prace powstały.

W roku 2020 Dzień Spadającego Liścia przypada 23 września.

Pomysłodawcą Dnia Spadającego Liścia jest Jerzy Szewczyk, który słusznie zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt, jak choćby wiosną. 23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku. W świetlicy dzieci tworzyły liście, które były bardzo kolorowe, jesień to pora kolorowa.

52 lata temu ustanowiono Order Uśmiechu, jedyne na świecie odznaczenie, które przyznawane jest dorosłym, wyłącznie na wniosek dzieci. Od 1968 roku otrzymało go blisko tysiąc osób. „Order Uśmiechu” dostaje się za tworzenie takiego świata, który jest przyjazny, bezpieczny dla dzieci, polepsza im dzieciństwo. Order Uśmiechu otrzymuje się nie za uśmiech, ale za konkretne działania, które wyzwalają uśmiech na twarzach najmłodszych.

Projekt Orderu Uśmiechu stworzyła dziewięciolatka z Głuchołaz–Ewa Chrobak. Od talerzyka i szklanki odrysowała słońce, do którego ręcznie dorysowała nierówne promienie. Projekt, z ponad 44 tysięcy innych prac, wybrało jury.

Odznaczenie –w formie medalu przyznawane jest w Polsce. Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą. Każdy nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły „być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić”.

Dzieci w świetlicy szkolnej tworzyły ordery uśmiechu, które później miały wręczyć osobom, które sprawiły im największą radość. 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

W świetlicy zrobiło się jesiennie i bardzo kolorowo. Chętne dzieci wieszały na ścianach jesienne ozdoby: jeże, liście, wiewiórki, grzyby, itp. W wazonach pojawiły się liście. A na zajęciach twórczych, dzieci tworzyły jesienne prace z wykorzystaniem liści: zwierzęta, drzewa, jesienną panią. Prawda, że wygląda kolorowo.

Czytaj więcej: Jesień w świetlicy

Wakacje już za nami. Zaczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Jesteśmy w „nowej” świetlicy, która jest bardzo ładna. Panie w świetlicy, przypomniały dzieciom: obowiązujący Regulamin Świetlicy, zasady zdobywania „super postawy” czyli „słoneczka” oraz przyznawanie Orderu Życzliwości. Każdy Świetliczak  napisał swoje imię na świetlicowej tablicy. W świetlicy pojawiły się również wrześniowe dekoracje.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim: zdrowia, wytrwałości i sukcesów.

Czytaj więcej:  Żegnajcie wakacje! Witaj świetlico!

Nasze certyfikaty

 

 

 

 

 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960) od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. szkoła podstawowa jest obowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej. W związku z powyższym świetlica szkolna będzie czynna dla tych uczniów klas I – III, których oboje rodziców wykonuje pracę zawodową.

all4web