foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC03133strW świetlicy szkolnej „Słoneczko” odbyły się zajęcia pod hasłem „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Jest to akcja zorganizowana przez Cartoon Network pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka, Fundacji Orange oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się: „Czym jest dokuczanie?

Czym jest zabawa? Jak odróżnić dokuczanie od zabawy? Jak radzić sobie z dokuczaniem? Jak reagować,  gdy widzimy, że ktoś komuś dokucza? Uczniowie uczestniczyli w ciekawych, aktywizujących zajęciach, dzięki którym łatwiej było im opisywać swoje zachowania oraz oceniać własne reakcje i emocje w sytuacjach związanych z zabawą oraz dokuczaniem. W trakcie zajęć dzieci poznały ambasadorów akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj 2018”, którymi są: Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny. Wychowankowie obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne: „Każdy z nas jest inny”, „Najlepszy przyjaciel”, „Wielka przyjaźń”, „ Ktoś dokucza”, „Komuś dokuczają”, „ Ktoś obserwuje”, „Nowy kolega  w klasie”, „Przyjaźń”.

Poznały też Kodeks Kumpla, który został zawieszony w świetlicy:

  • Bądź swoim własnym najlepszym przyjacielem - traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
  • Bądź miły dla innych, nie osądzaj ich - każdy potrzebuje dobrego kumpla.
  • Bądź uczciwy i godny zaufania.
  • Bądź lojalny i wstawiaj się za innymi, jeśli tego potrzebują.
  • Miej odwagę powiedzieć "przepraszam", jeśli popełnisz błąd.
  • Bądź wsparciem, gdy ktoś ma zły dzień.

Na zakończenie zajęć, każdemu dziecku, wykonano pamiątkowe zdjęcie wraz z kolegą lub koleżanką.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup