DSC03105strW roku 2018 Dzień Unii Europejskiej przypadł 9 maja. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne. Data tego święta jest związana z ogłoszeniem przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana planu, który dał początek Unii Europejskiej. Dzieci w czasie zajęć poznały historię powstania Unii Europejskiej.

7 lutego 1992 został podpisany Traktat o Unii Europejskiej — tzw. traktat z Maastricht, na mocy którego 1 listopada 1993 powstała Unia Europejska. Unia Europejska jako organizacja międzynarodowa funkcjonuje od 1 grudnia 2009. Oglądając prezentację multimedialną, dzieci poznały państwa członkowskie, ich flagi oraz  rok wstąpienia. Później dzieci kolorowały flagi państw należących do Unii Europejskiej.