foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC03105strW roku 2018 Dzień Unii Europejskiej przypadł 9 maja. Z tej okazji w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne. Data tego święta jest związana z ogłoszeniem przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana planu, który dał początek Unii Europejskiej. Dzieci w czasie zajęć poznały historię powstania Unii Europejskiej.

7 lutego 1992 został podpisany Traktat o Unii Europejskiej — tzw. traktat z Maastricht, na mocy którego 1 listopada 1993 powstała Unia Europejska. Unia Europejska jako organizacja międzynarodowa funkcjonuje od 1 grudnia 2009. Oglądając prezentację multimedialną, dzieci poznały państwa członkowskie, ich flagi oraz  rok wstąpienia. Później dzieci kolorowały flagi państw należących do Unii Europejskiej.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup