DSC02886str4 kwietnia, w ramach realizacji zadań ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, dzieci w świetlicy szkolnej „Słoneczko” poznały Piramidę Zdrowia. Na początku zajęć, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”. Następnie wszyscy zastanawiali się nad pytaniem: „Czy

wiesz, co pomaga być zdrowym?”. Padło wiele propozycji odpowiedzi. Być zdrowym, to nie tylko nie chorować, ale też czuć się dobrze, być radosnym i sprawnym fizycznie, prowadzić zdrowy styl życia oraz prawidłowo odżywiać się. Sposobem na utrwalenie zasad zdrowego odżywiania było wykonanie Piramidy Zdrowia.  Dzieci dobierały się w pary lub trzyosobowe grupy. Można mieć nadzieję, że Piramida Zdrowia będzie pomocą w dokonywaniu przez nich właściwych wyborów żywieniowych.