foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC02841strW dniu 26 marca dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, w ramach zajęć, poznały wielkanocne zwyczaje i tradycje. Obejrzały film z udziałem pani Doroty Jasnowskiej z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, dzięki czemu dowiedziały się „Dlaczego jajo jest symbolem świątecznym?”. Rozmowa z uczniami skupiała się wokół

następujących tematów: „Co zawiera koszyk wielkanocny?”, „Jakie są tradycyjne potrawy wielkanocne?”, „Co oznacza określenie „śmigus – dyngus?”. Następnie dzieci w grupach rozwiązały krzyżówkę, podając prawidłowe hasło: „Pisanka”. Potrafiły bezbłędnie wymienić nazwy zwierząt, które często towarzyszą Świętom Wielkanocnym oraz zwiastują wiosnę (kurczaki, koguty, zajączki, baranki, skowronki). Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zajęć chętnie wykonywali wielkanocną pisankę, wykorzystując przygotowane różnorodne artykuły plastyczne oraz tworzyli wielkanocnego kurczaczka. Zajęcia bardzo się podobały.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup