DSC02841strW dniu 26 marca dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, w ramach zajęć, poznały wielkanocne zwyczaje i tradycje. Obejrzały film z udziałem pani Doroty Jasnowskiej z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, dzięki czemu dowiedziały się „Dlaczego jajo jest symbolem świątecznym?”. Rozmowa z uczniami skupiała się wokół

następujących tematów: „Co zawiera koszyk wielkanocny?”, „Jakie są tradycyjne potrawy wielkanocne?”, „Co oznacza określenie „śmigus – dyngus?”. Następnie dzieci w grupach rozwiązały krzyżówkę, podając prawidłowe hasło: „Pisanka”. Potrafiły bezbłędnie wymienić nazwy zwierząt, które często towarzyszą Świętom Wielkanocnym oraz zwiastują wiosnę (kurczaki, koguty, zajączki, baranki, skowronki). Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zajęć chętnie wykonywali wielkanocną pisankę, wykorzystując przygotowane różnorodne artykuły plastyczne oraz tworzyli wielkanocnego kurczaczka. Zajęcia bardzo się podobały.