foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

Dawno temu w szkole

DSC02841strW dniu 26 marca dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, w ramach zajęć, poznały wielkanocne zwyczaje i tradycje. Obejrzały film z udziałem pani Doroty Jasnowskiej z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, dzięki czemu dowiedziały się „Dlaczego jajo jest symbolem świątecznym?”. Rozmowa z uczniami skupiała się wokół

następujących tematów: „Co zawiera koszyk wielkanocny?”, „Jakie są tradycyjne potrawy wielkanocne?”, „Co oznacza określenie „śmigus – dyngus?”. Następnie dzieci w grupach rozwiązały krzyżówkę, podając prawidłowe hasło: „Pisanka”. Potrafiły bezbłędnie wymienić nazwy zwierząt, które często towarzyszą Świętom Wielkanocnym oraz zwiastują wiosnę (kurczaki, koguty, zajączki, baranki, skowronki). Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zajęć chętnie wykonywali wielkanocną pisankę, wykorzystując przygotowane różnorodne artykuły plastyczne oraz tworzyli wielkanocnego kurczaczka. Zajęcia bardzo się podobały.

Nasze certyfikaty


 

 

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup

Zwracamy się z ogromną prośbą, o aktywny udział w akcji Się gra się ma... Odlotowy Playroom!.
Nasza świetlica bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez firmę Hasbro, w którym można wygrać cenne nagrody, między innymi salę gier, wyposażenie świetlicy, zestawy gier.
Wystarczy wejść codziennie na stronę https://www.siegrasiema.com/swietlice/106 i oddać głos na naszą świetlicę.
Moi drodzy, w grupie siła, zawalczmy wspólnie o to, aby  dzieci spędzały czas w świetlicy jeszcze bardziej aktywnie !
Każda osoba codziennie może oddać 1 głos. Zachęćcie do udziału rodzinę, przyjaciół, znajomych.

all4web