IMG 20180405 170234strWychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczko” poznają tajniki kodowania. Kodować można na różne sposoby, nie tylko wykorzystując specjalnie przygotowane do tego celu aplikacje, ale również wykorzystując bardziej tradycyjne

narzędzia. Podczas kilku zajęć uczniowie kodowali informacje za pomocą alfabetu Morsea. W pierwszej kolejności musieli informację zapisać szyfrem, następnie za pomocą rąk przekazać  drugiej grupie, która musiała ją rozszyfrować. Innymi zajęciami z kodowania było układanie informacji za pomocą kolorowych kubków i kwadratów. Grupy przekazywały komunikaty, które grupa przeciwna musiała ułożyć za pomocą kwadratów.