DBIDnia 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to międzynarodowa akcja angażująca kraje z całego świata,  obchodzona z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Z tej okazji w świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej zostały

przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania w Internecie. Zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa, a dzieci tworzyły własne książeczki z omówionymi zasadami. Uczniowie przeszli kurs e-learningowy pod hasłem „Dbaj o fejs” na platformie edukacyjnej Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę. Dzieci zostały zapoznane z podstawami korzystania z nowych mediów, zwrócono uwagę na zachowanie rozwagi w trakcie publikacji informacji oraz konieczność konfiguracji parametrów prywatności w serwisach online. Dzieci, wykonując powierzone im zadania, zdobyły dyplom. Po zajęciach uczniowie, którzy posiadają konta na FaceBooku, mieli zadanie, przy pomocy nauczycielek, skonfigurować swoje konta według podanych wcześniej wskazówek.