foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DBIDnia 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to międzynarodowa akcja angażująca kraje z całego świata,  obchodzona z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Z tej okazji w świetlicy szkolnej i socjoterapeutycznej zostały

przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania w Internecie. Zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa, a dzieci tworzyły własne książeczki z omówionymi zasadami. Uczniowie przeszli kurs e-learningowy pod hasłem „Dbaj o fejs” na platformie edukacyjnej Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę. Dzieci zostały zapoznane z podstawami korzystania z nowych mediów, zwrócono uwagę na zachowanie rozwagi w trakcie publikacji informacji oraz konieczność konfiguracji parametrów prywatności w serwisach online. Dzieci, wykonując powierzone im zadania, zdobyły dyplom. Po zajęciach uczniowie, którzy posiadają konta na FaceBooku, mieli zadanie, przy pomocy nauczycielek, skonfigurować swoje konta według podanych wcześniej wskazówek.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup