DSC02246strDzieci z klas I-III, które uczęszczają do świetlicy szkolnej należą do Szkolnej Kasy Oszczędności - to system oszczędzania dla uczniów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. W ramach poznania zasad funkcjonowania banku, dzieci z klasy II a i III a 28 i 29 listopada, udały się na

wycieczkę do oddziału Banku Spółdzielczego przy ulicy Plac Jagiellończyka. Pani Paulina – Dyrektor Banku - serdecznie przywitała wszystkich uczniów. Następnie przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa przy korzystaniu z nowoczesnych usług bankowych, bankowości internetowej oraz z Internetu. Wszystkie dzieci uważnie słuchały tego, co mówiła Pani Dyrektor Banku. Po obejrzeniu prezentacji,  Pani Paulina postanowiła sprawdzić wiedzę dzieci. Zadawała pytania, na które dzieci udzielały odpowiedź i… otrzymały nagrodę-niespodziankę. Na zakonczenie wycieczki dzieci przyglądały się pracy – specjalisty do spraw bankowych, która przedstawiła kilka bankowych niespodzianek. Wycieczka wszystkim dzieciom bardzo się podobała. Wycieczki zorganizowała kierownik świetlicy.