foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20171124 120536strDnia 24 listopada wychowankowie świetlicy obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji kolorowali podobizny swoich ulubionych pluszowych postaci z bajek oraz oglądali bajki pt. „Miś Padington” oraz „Kubuś Puchatek”. Nie zabrakło też zagadek, w których trzeba

było rozpoznać, o jakim misiu jest mowa. Odbył się również misiowy quiz z wykorzystaniem platformy learningapps, sprawdzający wiedzę o  misiach występujących w bajkach.

Ciekawotka:

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902. w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta, wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Pewien właściciel sklepu z zabawkami dowiedział się o tym z gazety i wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało, pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup