Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Wycieczka do "Zapiecka" w Suchaczu

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

DSC02091strW środę, 8 listopada 2017r., dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej wzięły udział w wycieczce do „Zapiecka” w Suchaczu. Celem wycieczki był udział w warsztatach kulinarnych. Gospodyni warsztatów powitała wszystkie dzieci ubrana w strój ludowy. Na początku  dzieci miały przygotować się do działania praktycznego, czyli umyły

ręce, założyły fartuchy oraz specjalne czapeczki na głowę. Podczas zajęć Pani  opowiadała dzieciom, na czym polega praca na polu i jak wiele trudu wymaga przygotowanie bochenka chleba. Wyjaśniła, jak rozróżniać kłosy uprawianych zbóż. Opowiedziała historię chleba, czyli „Od ziarenka do bochenka”. Następnie Gospodyni wyjaśniła, jak można stworzyć własny zaczyn do chleba. Pieczemy chleby na zakwasie: pszenne i żytnie razowe. Po krótkim wstępie poznania tajników pieczenia chleba, Pani zaczęła, do specjalnego naczynia – stuletniej dzieży, wrzucać niezbędne składniki. Wszystkie składniki dokładnie wyrobiła ręką i tak stworzyła ciasto chlebowe. Następnie, każdy otrzymał kawałek ciasta. Na ułożonych podkładkach, na których posypano mąkę, dzieci zaczęły wyrabiać, ściskać, zagniatać i wałkować ciasto. Formowały różne kształty i dekorowały według własnego uznania wybranymi przez siebie przyprawami. Później układały własne chlebki, bułeczki i rogaliki na blachach. Tak dzieci poznały tajniki pieczenia chleba. Oczekując na wypieki, wychowankowie wytwarzali masło w tradycyjnej maselnicy, w której własnoręcznie mogły zrobić prawdziwe, wiejskie masło. Każde dziecko miało swój udział w wyrabianiu masła. Po zmaśleniu śmietany, Gospodyni jeszcze wygniotła masło i uformowała w tradycyjną osełkę w rzeźbionej, drewnianej foremce. Szczerze mówiąc dzieci myślały, że proces tworzenia masła jest bardziej skomplikowany i potrzeba na to mnóstwo czasu. W rzeczywistości już po 30 minutach mieliśmy świeżutkie, pachnące masełko. Ostatnim elementem warsztatów kulinarnych było warzenie sera. Gospodyni podgrzewała mleko, dodawała podpuszczkę, aż do uformowania sera w rzeźbionej formie. Gotowy ser gouda pokroiła na plasterki, posypała orzechami włoskimi, suszoną żurawiną, rodzynkami, polała miodem, udekorowała śliwkami i zachęciła do wspólnej degustacji. Dzięki inspirującym zajęciom dzieci poznały tajniki pieczenia chleba, wyrabiania masła i produkcji sera  według własnej produkcji z naturalnych składników. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektów edukacyjnych: „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz „Trzymaj formę”.

Celem warsztatów było również rozwijanie umiejętności odkrywania własnych talentów, predyspozycji i możliwości młodych ludzi w odniesieniu do planowania w przyszłości kariery zawodowej. Dzieci poznały zawód piekarza.

Dla wszystkich dzieci były to niezapomniane chwile. Na wycieczce opiekę sprawowały Pani Jola i Pani Karolina oraz pedagog szkolny.

Nasze certyfikaty

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr