foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC01978strNa 5 listopada przypadał Światowy Dzień Postaci z Bajek, w świetlicy zajęcia z tej okazji odbyły się 7 listopada. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji programu edukacyjnego „Pomysłowy rok”. Zajęcia poświęcone były dubbingowi. Na początku zajęć dzieci wysłuchały pana Tomasza Czaplarskiego

- aktora, występującego na deskach Teatru Lalek w Olsztynie. Film wprowadził dzieci w tematykę podkładania głosu, wyjaśnił czym jest dubbing oraz zachęcił do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Pod koniec filmu dzieci zostały zaproszone do wspólnego wykonania kilku ćwiczeń na rozgrzewkę. Na zajęciach dzieci próbowały stworzyć niepowtarzalne postaci jedynie za pomocą swojego głosu. Uczniowie, wcielając się w rolę aktorów dubbingowych oraz oglądając film instruktażowy, dowiedziały się, na co należy zwracać uwagę, aby nadać niepowtarzalny charakter postaci. Twórcza zabawa pozwoliła dzieciom zrozumieć, co zrobić, aby zagrać daną osobę, np. grubą, energiczną, leniwą czy tajemniczą, a także rozwinąć ich kreatywność. W czasie zajęć dzieci usprawniały aparat mowy, ćwiczyły wprawki językowe, powtarzały sylaby oraz zdania z trudnościami pod względem wymowy. Zajęcia odbyły się też w ramach wyboru dzieci do roli, jaką chcą pełnić w przyszłości. W Polsce nie ma szkół, które przygotowują do roli aktora dubbingowego. Podstawy pracy z głosem poznają oczywiście studenci szkół teatralnych, ale niezwykle istotna jest samodzielna praca i ciągłe ćwiczenia. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr