Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Śniadanie Daje Moc

DSC02007str8 listopada to dzień pod nazwą „Śniadanie daje moc”, obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Już od trzech lat, wspólnie ze szkołami z całej Polski, nauczycielki ze świetlicy szkolnej organizują dla wszystkich uczniów naszej szkoły akcję „Śniadanie daje moc”. Wychowawcy klasy I, II oraz III schodzili razem

z uczniami do świetlicy, zaś uczniowie klas starszych w czasie przerw. Każde dziecko, z przygotowanych produktów, mogło skomponować swoją kanapkę, która „da mu moc” na cały dzień.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Celem akcji było zwiększenie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Akcja „Śniadanie daje moc” była zorganizowana w ramach projektów edukacyjnych:

• „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego celem jest wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych a dla uczniów to przede wszystkim szansa na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu,
  • „Trzymaj formę!” - to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną,
  • „Porcja Pozytywnej Energii” – celem tego programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców.

Akcja „Śniadanie daje moc” odbyła się również w ramach doradztwa zawodowego, jej celem było zapoznanie uczniów ze znaczeniem własnych zainteresowań i predyspozycji w wyborze właściwego zawodu (dietetyk, technolog żywienia, kucharz).

Cała akcja „Śniadanie daje moc” udała się super!