DSC01945strOstatni dzień października został uznany przez społeczność międzynarodową za Światowy Dzień Oszczędzania. 31 października 2017r. - święto to zapoczątkowało w świetlicy akcję SKO. W związku  z tym w świetlicy szkolnej „Słoneczko” odbyły się zajęcia. Na początek dzieci wypowiadały się na temat, co ich zdaniem oznacza

oszczędzanie i w jaki sposób możemy oszczędzać we współczesnym świecie. Większość dzieci wiedziała, co oznacza skrót SKO. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.

Po co oszczędzać? – zapytała Pani Jola. Dzieci bez zastanowienia odpowiadały: żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet do kina... Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że  chłopiec lub dziewczynka wpłacą chociaż część na książeczkę SKO, a  marzenia się spełnią!

Dzieci uważnie słuchały tego, co opowiadała pani Jola – kierownik świetlicy oraz opiekun SKO. Dzieci dowiedziały się, skąd się wzięło dzisiejsze święto. Dzieci wiedziały, że symbolem oszczędzania jest świnka-skarbonka. Później otrzymały książeczki SKO, w których każdy, według własnego upodobania, mógł przykleić wybraną świnkę. Pani Marzena, Pani Asia i Pani Karolina służyły pomocą w wyborze naklejki. Z okazji Dnia Oszczędzania, Dyrektor Banku Spóldzielczego w Sztumie oddział w Elblągu, przekazała dla dzieci liczne niespodzianki: ołówki, długopisy, lizaki, plany lekcji, komiksy. Każde z dzieci bardzo cieszyło się z niespodzianek. Kilkoro dzieci w świetlicowym zaciszu, zaczęło od razu czytać komiks „Kevin sam w banku SGB”. Najbardziej cieszyły się dzieci z klasy I, gdyż to one po raz pierwszy otrzymały książeczki SKO i niespodzianki. Systematycznie oszczędzający uczniowie oraz klasy w ciągu roku szkolnego otrzymują nagrody od Banku.  Oszczędzanie w SKO to świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

Zapraszamy do odwiedzania strony http://www.skowsgb.pl, zarówno wszystkie dzieci jak również rodziców, gdzie można zagrać w różne gry, poczytać komiksy oraz wirtualnie oszczędzać pieniądze. Na zakończenie zajęć zrobiono pamiątkowe, wspólne zdjęcie.