foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC01945strOstatni dzień października został uznany przez społeczność międzynarodową za Światowy Dzień Oszczędzania. 31 października 2017r. - święto to zapoczątkowało w świetlicy akcję SKO. W związku  z tym w świetlicy szkolnej „Słoneczko” odbyły się zajęcia. Na początek dzieci wypowiadały się na temat, co ich zdaniem oznacza

oszczędzanie i w jaki sposób możemy oszczędzać we współczesnym świecie. Większość dzieci wiedziała, co oznacza skrót SKO. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.

Po co oszczędzać? – zapytała Pani Jola. Dzieci bez zastanowienia odpowiadały: żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet do kina... Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że  chłopiec lub dziewczynka wpłacą chociaż część na książeczkę SKO, a  marzenia się spełnią!

Dzieci uważnie słuchały tego, co opowiadała pani Jola – kierownik świetlicy oraz opiekun SKO. Dzieci dowiedziały się, skąd się wzięło dzisiejsze święto. Dzieci wiedziały, że symbolem oszczędzania jest świnka-skarbonka. Później otrzymały książeczki SKO, w których każdy, według własnego upodobania, mógł przykleić wybraną świnkę. Pani Marzena, Pani Asia i Pani Karolina służyły pomocą w wyborze naklejki. Z okazji Dnia Oszczędzania, Dyrektor Banku Spóldzielczego w Sztumie oddział w Elblągu, przekazała dla dzieci liczne niespodzianki: ołówki, długopisy, lizaki, plany lekcji, komiksy. Każde z dzieci bardzo cieszyło się z niespodzianek. Kilkoro dzieci w świetlicowym zaciszu, zaczęło od razu czytać komiks „Kevin sam w banku SGB”. Najbardziej cieszyły się dzieci z klasy I, gdyż to one po raz pierwszy otrzymały książeczki SKO i niespodzianki. Systematycznie oszczędzający uczniowie oraz klasy w ciągu roku szkolnego otrzymują nagrody od Banku.  Oszczędzanie w SKO to świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.

Zapraszamy do odwiedzania strony http://www.skowsgb.pl, zarówno wszystkie dzieci jak również rodziców, gdzie można zagrać w różne gry, poczytać komiksy oraz wirtualnie oszczędzać pieniądze. Na zakończenie zajęć zrobiono pamiątkowe, wspólne zdjęcie.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup