IMG 20171026 140248strW minionym tygodniu, podczas zajęć z języka angielskiego oraz zajęć świetlicowych uczniowie mieli możliwość zabawy edukacyjnej z robotami Dash i Dot. Są to profesjonalne roboty, uczące najmłodszych programowania. Zostały

wypożyczone z firmy Wonder na okres 2 tygodni. Podczas zajęć świetlicowych dzieci świetnie się bawiły budując labirynty, a następnie przeprowadzając robota wyznaczoną ścieżką z użyciem prostej aplikacji „Go”. Podczas zajęć językowych dzieci korzystały z nieco trudniejszej aplikacji „Blocky”, w której musiały układać odpowiednie klocki, tak by robot poruszał się w odpowiednim kierunku i wydawał dźwięki. Uczniowie utrwalali słownictwo związane z liczbami – robot miał strącić odpowiednią liczbę oraz z poznanymi rzeczownikami – robot musiał podjechać do wylosowanego słowa oraz słownictwo związane z nazywaniem zwierząt – robot poruszał się po specjalnie do tego celu przygotowanej planszy, musiał dotrzeć do odpowiedniego zwierzątka i wydać właściwy odgłos. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że język, w którym napisana jest aplikacja to język angielski. Zabawy z Dashem i Dotem wszystkim bardzo się podobały. Mamy nadzieję, że przyjazne roboty jeszcze nas odwiedzą.