Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu - Dash i Dot w odwiedzinach

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

ScottieSzkolneKluby

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Licznik odwiedzin

Liczniki

Jesteśmy na Facebook

IMG 20171026 140248strW minionym tygodniu, podczas zajęć z języka angielskiego oraz zajęć świetlicowych uczniowie mieli możliwość zabawy edukacyjnej z robotami Dash i Dot. Są to profesjonalne roboty, uczące najmłodszych programowania. Zostały

wypożyczone z firmy Wonder na okres 2 tygodni. Podczas zajęć świetlicowych dzieci świetnie się bawiły budując labirynty, a następnie przeprowadzając robota wyznaczoną ścieżką z użyciem prostej aplikacji „Go”. Podczas zajęć językowych dzieci korzystały z nieco trudniejszej aplikacji „Blocky”, w której musiały układać odpowiednie klocki, tak by robot poruszał się w odpowiednim kierunku i wydawał dźwięki. Uczniowie utrwalali słownictwo związane z liczbami – robot miał strącić odpowiednią liczbę oraz z poznanymi rzeczownikami – robot musiał podjechać do wylosowanego słowa oraz słownictwo związane z nazywaniem zwierząt – robot poruszał się po specjalnie do tego celu przygotowanej planszy, musiał dotrzeć do odpowiedniego zwierzątka i wydać właściwy odgłos. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że język, w którym napisana jest aplikacja to język angielski. Zabawy z Dashem i Dotem wszystkim bardzo się podobały. Mamy nadzieję, że przyjazne roboty jeszcze nas odwiedzą.

Nasze certyfikaty

ScottieSzkolneKluby

certyfikat codeweek 1str

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr