foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

DSC01669strW poniedziałek, 16 października 2017 r., w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Wychowankowie obejrzeli film pt. „Cała Polska myje ręce”, z którego dowiedzieli się, ile bakterii znajduje się na naszych dłoniach, dlaczego ich nie widzimy i jakimi chorobami możemy się zarazić poprzez zwykły uścisk dłoni. Ponadto

uczniowie obejrzeli film instruktażowy, pokazujący w jaki sposób prawidłowo umyć ręce. Na koniec wszystkie dzieci, pod czujnym okiem nauczyciela, udały się do toalety, gdzie bardzo dokładnie umyły swoje dłonie. Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, aby podkreślić ogromne znaczenia mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr

 

A4 Popup