logo erasmusstr

Nasza szkoła bierze udział w projekcie

„Write, read, eat”

Nasza placówka przystąpiła do konkursu w ramach programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna. Koordynatorem projektu jest Washingborough Academy z Lincoln (Wielka Brytania), natomiast nasza Szkoła wraz z Osnovna šola z Brusnice (Słowenia) jesteśmy partnerami.

Projekt rozpoczął się w październiku 2016 r. a jego zakończenie przewidziane jest na koniec roku 2018. Jego podstawowymi założeniami jest popularyzacja czytania oraz pisania wśród uczniów. W tym celu zostały opracowane zadania podnoszące umiejętności uczniów w priorytetowych obszarach. Jedne z nich mają pozwolić na poprawę umiejętności piśmienniczych. Natomiast drugie związane są z promowaniem zdrowego żywienia i regionalnych potraw oraz czytanie literatury, w której występuje ten wątek.

Projekt został wyróżniony przez brytyjski urząd jako studium przypadku dla przeciwdziałania otyłości u dzieci i został opisany na stronie internetowej:

W ramach przedsięwzięcia zaplanowanych jest sześć mobilności w państwach partnerskich, podczas których omawiane są poszczególne etapy działania, określane plany na dalszą pracę oraz wymiana doświadczeń w zakresie edukacji w poszczególnych krajach.

Elementami towarzyszącymi działaniom jest stworzenie projektu eTwinning o takiej samej nazwie oraz systematycznie zamieszczanie postępów w realizacji projektu na TwinSpace.

etwinning

wiedzastruniastr Nasza szkoła bierze udział w projekcie

„Pokonując trudności wędrując ku przyszłości”

Nasza placówka przystąpiła do konkursu w ramach programu Erasmu+ sektor Edukacja Szkolna, a dofinansowanie na realizację projektu otrzymaliśmy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt zakładał uczestnictwo ósemki nauczycieli w mobilności, podczas której mieli możliwość poznania specyfiki szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii oraz obserwowania zajęć w nich prowadzonych. Wybierając partnera projektu, kierowano się jego doświadczeniem w systemie edukacji na poziomie Primary School – Szkoły Podstawowej. Chciano poszerzyć wiedzę dotyczącą podobieństw i różnic jakie zachodzą między polską a brytyjską szkołą, a także zdobyć informacje dotyczące radzenia sobie z sytuacjami trudnymi w klasie szkolnej. Uczestnictwo w projekcie pozwoliło wyposażyć nauczycieli w odpowiednie umiejętności, które pomogą uczniom rozpoznawać i nazywać własne uczucia, wyrażać i akceptować swoje i cudze emocje, kształtować pozytywną samoocenę oraz własną tożsamość, a także efektywnie współdziałać w grupie. Zdobyte doświadczenie zostanie włączone w planowanie, tworzenie i realizację programów autorskich, np. innowacje pedagogiczne, zajęcia pozalekcyjne, programy wychowawcze czy plan działań profilaktycznych.

Jak wygląda edukacja w szkole brytyjskiej?

Jeśli jesteś ciekawy - obejrzyj prezentację...

Konkurs „Extra stołówki”

Dorośli głosują, dzieciaki zyskują!!!

Pomóż szkole wygrać remont stołówki za 30.000 złotych!!!

Głosuj codziennie, aż do 17 czerwca 2018r.

Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i kliknąć na naszą szkołę.

Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękujemy!!!