Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu posiada wspaniałą bazę lokalową.

Obiekty sportowe i sportowo-rekreacyjne prezentują bardzo wysoki poziom:

• hala sportowa o wymiarach 28 x 46 metrów z trybunami przystosowanymi do organizowania turniejów sportowych,
  • bieżnia z nawierzchnią tartanową,
  • rozbieg do skoku w dal z nawierzchnią tartanową,
  • profesjonalna sztuczna nawierzchnia boiska otwartego do gry w tenisa ziemnego, piłkę ręczną i piłkę nożną,
  • zaplecze socjalne składające się z przestronnych szatni z natryskami dodatkowych toalet dla dziewcząt i chłopców.

DSC08505str

Sale lekcyjne są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt audiowizualny: w klasach znajdują się rzutniki i tablice multimedialne oraz komputery, telewizor, wideo, radiomagnetofon  z odtwarzaczem płyt CD.

Klasy są po remontach: czyste ściany, nowe segmenty, nowe lub odnowione stoliki i krzesła.

Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach 8:00 – 15:20.

W szkole działają dwie świetlice:

• dzienna,
  • socjoterapeutyczna.

DSC05956str DSC09486str

Świetlica dzienna oferuje zajęcia: podnoszące kulturę żywego słowa, "baśniowe spotkania", plastyczno-techniczne, umuzykalniające, gry i zabawy ruchowe, artystyczne, komputerowe, "kalejdoskop uczuć i emocji" (wg programu własnego) oraz organizuje wycieczki krajoznawcze.

Świetlica socjoterapeutyczna organizuje zajęcia: promujące zachowania prospołeczne, psychoedukacyjne, artystyczne, bajkoterapię, logopedyczne, pomoc przy odrabianiu prac domowych, wycieczki jednodniowe, wyjścia do kina, teatru, na basen, liczne imprezy okolicznościowe (często z udziałem rodziców podopiecznych).

W trosce o bezpieczne dotarcie do szkoły, dzieciom mieszkającym na terenie Gminy Elbląg, zapewniamy dowóz autobusem szkolnym.

autobusstr

Posiadamy nowoczesny blok żywieniowy. Zapewniamy dzieciom pełnowartościowe posiłki: są to obiady dwudaniowe z kompotem  w cenie 3 zł.

Mamy również salę komputerową wyposażoną w 13 komputerów klasy IBM, z których korzystają uczniowie klas I - VI na zajęciach informatyki oraz dzieci uczestniczące w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i uczniowie na zespołach wyrównawczych.