Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu posiada wspaniałą bazę lokalową.

Obiekty sportowe i sportowo-rekreacyjne prezentują bardzo wysoki poziom:

• hala sportowa o wymiarach 28 x 46 metrów z trybunami przystosowanymi do organizowania turniejów sportowych,
  • bieżnia z nawierzchnią tartanową,
  • rozbieg do skoku w dal z nawierzchnią tartanową,
  • profesjonalna sztuczna nawierzchnia boiska otwartego do gry w tenisa ziemnego, piłkę ręczną i piłkę nożną,
  • zaplecze socjalne składające się z przestronnych szatni z natryskami dodatkowych toalet dla dziewcząt i chłopców.

DSC08505str

Sale lekcyjne są bardzo dobrze wyposażone w sprzęt audiowizualny: w klasach znajdują się rzutniki i tablice multimedialne oraz komputery, telewizor, wideo, radiomagnetofon  z odtwarzaczem płyt CD.

Klasy są po remontach: czyste ściany, nowe segmenty, nowe lub odnowione stoliki i krzesła.

Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach 8:00 – 15:20.

W szkole działają dwie świetlice:

• dzienna,
  • socjoterapeutyczna.

DSC05956str DSC09486str

Świetlica dzienna oferuje zajęcia: podnoszące kulturę żywego słowa, "baśniowe spotkania", plastyczno-techniczne, umuzykalniające, gry i zabawy ruchowe, artystyczne, komputerowe, "kalejdoskop uczuć i emocji" (wg programu własnego) oraz organizuje wycieczki krajoznawcze.

Świetlica socjoterapeutyczna organizuje zajęcia: promujące zachowania prospołeczne, psychoedukacyjne, artystyczne, bajkoterapię, logopedyczne, pomoc przy odrabianiu prac domowych, wycieczki jednodniowe, wyjścia do kina, teatru, na basen, liczne imprezy okolicznościowe (często z udziałem rodziców podopiecznych).

W trosce o bezpieczne dotarcie do szkoły, dzieciom mieszkającym na terenie Gminy Elbląg, zapewniamy dowóz autobusem szkolnym.

autobusstr

Posiadamy nowoczesny blok żywieniowy. Zapewniamy dzieciom pełnowartościowe posiłki: są to obiady dwudaniowe z kompotem  w cenie 3 zł.

Mamy również salę komputerową wyposażoną w 13 komputerów klasy IBM, z których korzystają uczniowie klas I - VI na zajęciach informatyki oraz dzieci uczestniczące w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i uczniowie na zespołach wyrównawczych.

łDnia, 10 stycznia w naszej szkole grala WOŚP. W czasie jej trwania odbyła sie licytacja, kiermasz. Można było rownież skosztować przepysznych ciast, napić się kawy lub herbaty. Maluchy mogły pobawić się na torze przeszkod, pomalować fantazyjnie twarz lub wykonać zwierzątko z balonów. Spotkanie uswietnione zostało poprzez obejrzenie Jaselek i wysluchanie zespolu Złota nuta. Dziekujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie i wielką ofiarność na szczytny cel.
Uzbieraliśmy 2677,84 zł