Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do akcji Narodowe Czytanie  organizowanej przez Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą było wybitne dzieło Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Zgodnie z sugestią Pana Prezydenta akcja została zrealizowana w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Scenariusz akcji przedstawiał się następująco:

1. Odczytanie listu Prezydenta RP zachęcającego do współtworzenia akcji.
  2. Prezentacja przedstawiająca sylwetkę twórcy „Balladyny” – Juliusza Słowackiego.
  3. Krótkie przedstawienie problematyki lektury.
  4. Czytanie wybranych fragmentów lektury przez uczniów klasy VII a.
  5. Oglądanie filmu zrealizowanego w ramach konkursu Turniej Lektur Szkolnych.
  6. Gazetka okolicznościowa.

Została ona przedstawiona w klasa VII a, VII b, VIII a. Akcję zaprojektowały  i przeprowadziły Panie: E. Staniszewska, U. Tułać, M. Myślińska.

Czytaj więcej: NARODOWE CZYTANIE „BALLADYNY”

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. Nasza Szkoła będzie wędrowała ścieżką „Odkrywcy świata”.

Marzena Skonieczna