foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 8

im. Stanisława Staszica w Elblągu

20181018 133356strW ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, dzieci z klas młodszych brały udział w konkursie plastycznym „Kim będę, gdy dorosnę?”, a pierwszaki gościły w swojej klasie panią pielęgniarkę.

Uczniowie klasy III a i V b spotkali się z mediatorem sądowym, który opowiadał o specyfice swojego zawodu. Klasy VII miały okazję poznać doradcę zawodowego, pracującego na co dzień w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Elblągu p. Łucję Woch.  Przedstawiła ona uczniom profesję doradcy zawodowego i zakres jego obowiązków. Zaprosiła także dzieci do współpracy w obszarze pomocy w samopoznaniu i określaniu preferencji zawodowych.

Odbył się również konkurs dla uczniów klas starszych pt. „Wiedza o zawodach w danej branży”. I miejsce zajęła WIKTORIA JAKUBIK  kl. VIII a,  II miejsce  JAKUB SADLIK  kl. VII b, a  III miejsce  OLIWIA  JABŁOŃSKA kl.  VIII a

Uczniowie klas 8 odbyli warsztaty z psycholog szkolną – p. Martą Radzińską, dotyczące tematyki autoprezentacji i kreowania swojego wizerunku. Ósmoklasiści w formie graficznej i opisowej, przedstawiali zawody, które chcieliby wykonywać w przyszłości, a także wyszukiwali zupełnie nietypowych profesji.

Ogólnopolski Tydzień Kariery  w naszej szkole zorganizowała p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz - szkolny doradca zawodowy.

Nasze certyfikaty


 

 

aastr

astr

ffdvfvstr

 

fgggfhstr

 

gbgbthbththnythstr

 

ggggggggstr

 

gggstr

 

Narkotykistr

 

logo 1str

 

mistrzstr

 

vfdvf vstr